Szpakowski nagrodzony przez FIFA. Puchar wręczył mu słynny Ronaldo [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpakowski odebrał nagrodę od FIFA

Dariusz Szpakowski nagrodzony przez FIFA i Ronaldo / Fot. Twitter

Dariusz Szpakowski został uhonorowany przez FIFA za udział w dwunastym mundialu. Komentator otrzymał nagrodę od Brazylijczyka Ronaldo.
  • Jak zapowiedział przed mistrzostwami świata w Katarze Dariusz Szpakowski, jest to jego ostatni mundial, który będzie komentował.
  • Słynny 71-letni komentator otrzymał we wtorek specjalną nagrodę od FIFA za komentowanie, aż 12 mistrzostw świata.
  • Według doniesień portalu “meczyki.pl” Szpakowski w podzięce za wszystkie lata ma otrzymać do skomentowania finał tegorocznego mundialu.
  • Zobacz także: Nietypowa decyzja piłkarza. Przeznaczy wynagrodzenie za mundial na cele charytatywne

Dariusz Szpakowski to prawdziwa legenda polskiej piłki. Słynny komentator przebywa obecnie w Katarze, gdzie komentuje mecze mistrzostw świata.

Dla 71-latka to dwunasty mundial w karierze. Dziennikarz po raz pierwszy pracował w roli komentatora przy mistrzostwach świata 1978. Przed kilkoma tygodniami Szpakowski ogłosił, że mundial w Katarze to jego ostatni turniej tej rangi.

Mogę powiedzieć, że to jest mój ostatni mundial. Wprawdzie Ancelotti mówi, że jest jeszcze za młody na pracę z reprezentacją, ale ja tego o sobie nie powiem. Myślę, że to już jest taki czas i pora, żeby weszło młode, zdolne, utalentowane pokolenie, które da nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzi biało-czerwonych do sukcesu

– zapowiedział Dariusz Szpakowski.

Czytaj więcej: “Niewidzialna maska antywirusowa” – wynalazek z Izraela

Nagroda FIFA dla Szpakowskiego

We wtorek Dariusz Szpakowski został uhonorowany przez FIFA. Słynny komentator odebrał nagrodę z rąk Brazylijczyka Ronaldo.

Taki dzień zapada w pamięć. Chciałbym, żeby jutro był jeszcze ważniejszy dzień dla Polaków, czyli nasze wyjście z grupy. Tego wszystkim Polakom życzę, a potem dalej. Mam takie małe trofeum, ale życzę naszym dużego! Fantazja? Zawsze można pomarzyć i trzeba wierzyć

– powiedział Dariusz Szpakowski.

Nagrody wręczał słynny brazylijski napastnik Ronaldo.

Miło, że nagrodę wręczył mi właśnie on. Powiedziałem mu, że komentowałem jego gole w 2002 r. Pokiwał głową. Jeszcze pamiętam za drugiej kadencji Antoniego Piechniczka leciałem do Brasilii i nie było dla mnie miejsca w samolocie. Menedżer, który organizował ten wyjazd załatwił mi miejsce w czarterze, którym leciała reprezentacja Brazylii. Leciała nim cała reprezentacja Romario, Ronaldo, same tuzy brazylijskiej piłki, ale nie było wtedy jeszcze takiej techniki i nie było jak tego uwiecznić. A byłem z nimi na jednym pokładzie 

– wspominał słynny komentator sportowy.

Dariusz Szpakowski ma skomentować finał mistrzostw świata. Szczegóły w tej sprawie przedstawił jakiś czas temu Tomasz Włodarczyk

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

meczyki.pl, sport.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY