“Niewidzialna maska antywirusowa” – wynalazek z Izraela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
maseczka ochronna, zdjęcie ilustracyjne

maseczka ochronna, zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Izraelscy naukowcy opracowali niewidzialną maskę na twarz, która ma chronić noszących przed koronawirusami.
  • Nowa maska jest rodzajem niewidzialnej kurtyny powietrznej, która przepływa przed twarzą użytkownika i jest zamontowana na daszku czapki.
  • Filtr powietrzny ma “wydmuchiwać” wszelkie wirusy sprzed twarzy osoby noszącej maskę.
  • Naukowcy przetestowali nową technologię i wykazali skuteczne blokowanie kropli powstających podczas oddychania i mówienia, a także podczas kaszlu i kichania.
  • Zobacz też: Premier: Rozważymy przyjęcie zestawów Patriot

Izraelscy naukowcy opracowali niewidzialną maskę na twarz, która ma chronić noszących przed koronawirusami – poinformował w czwartek Izraelski Instytut Technologii (Technion).

Nowa maska jest rodzajem niewidzialnej kurtyny powietrznej, która przepływa przed twarzą użytkownika i jest zamontowana na daszku czapki. Filtr powietrzny ma “wydmuchiwać” wszelkie wirusy sprzed twarzy osoby noszącej maskę, skrzętnie osłaniając oczy, nos i usta bez ograniczania widoku twarzy, oddechu, czy głośności mówienia.

Podobno skuteczna

Naukowcy przetestowali nową technologię i wykazali skuteczne blokowanie małych kropli powstających podczas oddychania i mówienia, a także dużych kropli powstających podczas kaszlu i kichania.

Wywiady przeprowadzone przez naukowców z dziesiątkami badanych w domach opieki, na uniwersytetach, w sklepach i biurach wyraźnie pokazały korzyści płynące z zastosowania niewidzialnej maski, poinformował Technion.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najwyższy Czas!, NNN

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY