Meta z grzywną 265 mln euro za naruszenie prywatności użytkowników Facebooka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Gigant technologiczny Meta został ukarany grzywną w wysokości 265 mln euro przez irlandzkiego inspektora ochrony danych za naruszenie unijnych przepisów.
  • Komisarz Ochrony Danych (DPC) nałożył karę na spółkę matkę Facebooka za brak ochrony milionów danych osobowych użytkowników Facebooka.
  • Chodzi o takie dany, jak numery telefonów i adresy e-mail.
  • Łączne grzywny wydane przeciwko Meta w ciągu ostatnich 18 miesięcy to ponad 900 milionów euro.
  • Zobacz też: Dron który uniesie człowieka. Pozwoli na ewakuację rannych z pola walki

Komisarz Ochrony Danych (DPC) nałożyła karę na spółkę matkę Facebooka za brak ochrony milionów danych osobowych użytkowników Facebooka, takich jak numery telefonów i adresy e-mail, przed “wyskrobywaniem” i publikowaniem w internecie.

Łączne grzywny wydane przeciwko Meta w ciągu ostatnich 18 miesięcy to ponad 900 milionów euro.

“Wyskrobane” informacje

Najnowsze dochodzenie DPC w sprawie Meta rozpoczęło się w kwietniu ubiegłego roku “na podstawie doniesień medialnych o odkryciu zestawionego zbioru danych osobowych Facebooka, który został udostępniony w internecie”. Opublikowane zostały dane osobowe 533 milionów użytkowników serwisu.

Dane, które zostały znalezione na stronie internetowej dla “hakerów”, zawierały nazwiska, numery telefonów, lokalizacje, daty urodzenia i adresy e-mail użytkowników Facebooka. Meta powiedziała, że dane zostały “wyskrobane” z Facebooka.

Komisarz Ochrony Danych nakazał Mecie podjęcie działań naprawczych, aby zapewnić, że “skrobanie” nie będzie się powtarzać. Ponadto nałożono kary administracyjne w łącznej wysokości 265 mln euro. Grzywna została uzgodniona z innymi unijnymi regulatorami danych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Standard.co.uk, Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY