Dron który uniesie człowieka. Pozwoli na ewakuację rannych z pola walki

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Wielka Brytania eksperymentuje z dronami, które z łatwością mogą podnieść dorosłych mężczyzn.
  • Mogłyby zostać wykorzystane do ewakuacji rannych żołnierzy bezpośrednio z pola walki.
  • Test drona, który polegał na poruszaniu naturalnej wielkości manekina, przeprowadziła brytyjska marynarka wojenna w Portsmouth.
  • Według oficjalnych informacji londyńskiej firmy Malloy Aeronautics, dron jest w stanie unieść do 180 kg i przelecieć na odległość 70 km.
  • Zobacz też: Nohavica śpiewa o rakiecie w Przewodowie. “Poczekajmy, co powie prezydent USA”

Wielka Brytania eksperymentuje z dronami, które mogłyby znacząco pomóc rannym żołnierzom. Nowy dron może z łatwością podnieść dorosłego mężczyznę i mógłby zostać wykorzystany do ewakuacji rannych żołnierzy bezpośrednio z pola walki.

Test drona, który polegał na poruszaniu naturalnej wielkości manekina, przeprowadziła brytyjska marynarka wojenna w Portsmouth. Członek sił zbrojnych skomentował eksperyment, mówiąc, że test był próbą udowodnienia, że dron może przenieść manekina “bezpiecznie i skutecznie”. Dodał jednak, że są to “naprawdę małe kroki w kierunku możliwości posiadania takiej zdolności w przyszłości”.

Według oficjalnych informacji londyńskiej firmy Malloy Aeronautics, dron jest w stanie unieść do 180 kg i przelecieć na odległość 70 km. Wielka Brytania dostarczyła podobne maszyny ukraińskiej armii w maju. Wówczas były to drony Malloy T150, które są w stanie przenieść do 68 kg ładunku. Służą one głównie do transportu sprzętu wojskowego na front.

Drony na wojnie

Na wojnie drony są szeroko stosowaną bronią. Ukraina już pod koniec lutego użyła tureckich maszyn Bayraktar TB-2 przeciwko kilkukilometrowym konwojom, znacznie spowalniając rosyjskie natarcie. Jednak jak informowało we wrześniu brytyjskie ministerstwo obrony, z dronów korzysta również Rosja, która wykorzystywała je do taktycznych ataków na linii frontu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY