Do piątku można złożyć wniosek ws. “opieki wytchnieniowej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Do 2 grudnia istnieje możliwość dla organizacji pozarządowych złożenia wniosku w sprawie przyszłorocznej odsłony programu "Opieka wytchnieniowa ...".

Do 2 grudnia istnieje możliwość dla organizacji pozarządowych złożenia wniosku w sprawie przyszłorocznej odsłony programu “Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami”.

55 mln zł

Tyle Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na ten program. Do kogo jest on skierowany? Do opiekunów osób niepełnosprawnych. Skąd słowo “wytchnienie”? Otóż chodzi o zapewnienie opiekunowi odpoczynku od codziennych obowiązków.

Nie każdy, kto złoży wniosek, otrzyma pieniądze. Ma to być bowiem zrealizowane w formie konkursu, a wybranie ofert będzie miało miejsce do 30 grudnia bieżącego roku.

Wedle danych w Polsce egzystuje 101,5 tys. osób w wieku poniżej 16 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jeśli chodzi o znaczny stopień niepełnosprawności, to w wieku od 16 do 18 lat w Polsce jest 32,5 tys. osób, a powyżej 18. roku życia 947,8 tysięcy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY