Powstała Fundacja “W trosce o płodność” im. św. Jana Pawła II

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kobiety w stanie błogosławionym

Kobiety w stanie błogosławionym / Fot. PAP/Aleksander Koźmiński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Nazwana imieniem świętego Jana Pawła II organizacja ma na celu edukować w sprawie zdrowia prokreacyjnego kobiet.

W Bydgoszczy doszło do inauguracji instytucji o nazwie Fundacja “W trosce o płodność”. Nazwana imieniem świętego Jana Pawła II organizacja ma na celu edukować w sprawie zdrowia prokreacyjnego kobiet, promować Model Creighton i NaProTechnologię, i zrzeszać polskich instruktorów.

Coraz więcej małżeństw nie może mieć potomstwa. Profesor Thomas W. Hilgers opracował naturalną metodę leczenia niepłodności, zwaną NaProTechnologią. To właśnie z jego inicjatywy powstała Fundacja “W trosce o płodność”.

Jej członkowie wyjaśniają:

Instytucja będzie zajmować się promocją stylu życia wspierającego naturalną płodność, popularyzacją i rozpowszechnianiem wiedzy o zdrowiu, szczególnie wiedzy z zakresu płodności i przekazywaniu życia, profilaktyce chorób układu rozrodczego, profilaktyce niepłodności i chorób nowotworowych.

Model Creighton

Innym z zajęć instytucji będzie promocja oraz nauczanie Modelu Creighton jako nowoczesnej i naturalnej metody rozpoznawania płodności pozwalającej monitorować stan zdrowia ginekologicznego kobiet oraz będącej podstawowym narzędziem diagnostycznym, wykorzystywanym w leczeniu chorób ginekologicznych.

Bardzo ważna dla nas jest postawa szacunku do życia ludzkiego i godności człowieka, którą tak promował patron naszej fundacji  –  św. Jan Paweł II

– powiedziała Ewa Jurczyk, instruktorka Modelu Creighton i prezes Fundacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY