Moskwa: “Pierwszy wniosek o środki z KPO jest przygotowywany”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, kiedy do Polski trafią pierwsze środki z Krajowego Planu Odbudowy. Ujawniła również, że sam proces składania wniosków jest bardziej skomplikowany niż zapowiadała to Komisja Europejska.
  • Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że rząd ma już przygotowany wniosek ws. środków z Krajowego Planu Odbudowy.
  • Jest również przekonana, że środki te już dawno powinny zasilać polski budżet.
  • Wyjawiła również, że proces przygotowywania dokumentacji jest bardziej złożony, niż zapowiadało to Komisja Europejska.
  • Zobacz także: Libiąż: Związkowcy protestują w kopalni Janina

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Anna Moskwa wystąpiła w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie. Tam pytana przez dziennikarzy o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, minister odpowiedziała, podkreśliła, że pieniądze już dawno powinny “płynąć” do Polski i zasilać nasz budżet.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Turcja ostrzelała rosyjski konwój

Polska gotowa do złożenia wniosku

Minister klimatu i środowiska poinformowała, że rząd przygotował już pierwszy wniosek ws. środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Pierwszy wniosek o środki z Krajowego Planu Odbudowy jest przygotowywany. Mogę o tym mówić absolutnie odpowiedzialnie, bo sporo elementów tego wniosku to również nasz resort. Przed nami jeszcze nowelizacja ustawy 1OH, tak ja zapowiadaliśmy. Zaraz po ustawie gazowej ta ustawa znajdzie się w Sejmie. Pozostałe elementy, czy to związane ze stworzeniem funduszu gospodarki niskoemisyjnej, czy związane z gospodarką wodorową, są gotowe, więc jesteśmy przygotowani do otrzymania tych środków czy to częściowo, czy całkowicie z pierwszej, drugiej albo kolejnych transz 

– powiedziała Anna Moskwa.

Jej zdaniem, polskie władze są absolutnie pewne swoich racji, podkreślając gotowość do składania odpowiedniej dokumentacji. Wyjawiła również, że po rozmowach z innymi państwami europejskimi, zdecydowanie proces składania wniosków jest bardziej skomplikowany niż zapowiadała do Komisja Europejska.

Jesteśmy przekonani, że po naszej stronie dokumentacja jest już gotowa. Mamy kontakt z innymi państwami europejskimi, które wdrażają KPO i składają pierwsze wnioski. Posiadamy od nich informacje, że poziom skomplikowania dokumentacji jest dosyć spory, mimo zapowiedzi, które Komisja Europejska czyniła na początku

– stwierdziła minister klimatu i środowiska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY