Libiąż: Związkowcy protestują w kopalni Janina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kopalnia Janina w Libiążu

Kopalnia Janina w Libiążu / Fot. Wikimedia Commons

Na terenie kopalni Janina w małopolskim Libiążu ma miejsce protest związkowców.
  • Jeden z górników oświadczył, że zablokowany został wjazd i wyjazd z kopalni, jak również tory kolejowe, po których przewozi się węgiel.
  • Górnicy domagają się podwyżek inflacyjnych, wyrównania do deputatów i gwarancji finansowych w związku z możliwym przejęciem kopalni przez Skarb Państwa.
  • Zakład należy do spółki Tauron Wydobycie. Jeszcze dzisiaj mają mieć miejsce rozmowy związków zawodowych z władzami spółki.
  • Zobacz też: Pożar dużej rafinerii w Rosji. Na miejscu ponad 100 strażaków

W obszarze małopolskiego Libiąża, a konkretnie na terenie kopalni Janina, trwa protest związkowców. Jeden z górników oświadczył, że zablokowany został wjazd i wyjazd z kopalni, jak również tory kolejowe, po których przewozi się węgiel.

Będziemy protestować do oporu

– oznajmił jeden z górników.

Chodzi oczywiście o pieniądze

Górnicy domagają się podwyżek inflacyjnych, wyrównania do deputatów i gwarancji finansowych w związku z możliwym przejęciem kopalni przez Skarb Państwa.

Zakład należy do spółki Tauron Wydobycie. Jeszcze dzisiaj mają mieć miejsce rozmowy związków zawodowych z władzami spółki.

O kopalni Janina zrobiło się głośno we wrześniu, kiedy to media donosiły o długiej kolejce do zapisów na węgiel. Ludzie stali ponoć trzy dni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24, Przelom.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY