Zaobserwowano dziwny fenomen. Zwierzęta z różnych stron świata chodzą w kółko

wideo
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziwne zachowanie zwierząt

Dziwne zachowanie zwierząt / Fot. Twitter

Owce, kury, mrówki, a nawet ryby - z nieznanego powodu kręcą się w grupach w kółko. Pojawiły się różne teorie.
  • Grupa owiec w północnych Chinach chodziła w kółko przez 12 dni.
  • Angielski profesor zasugerował teorię, że powodem jest “frustracja” wynikająca z bycia zamkniętymi przez długi czas w zagrodzie.
  • Pojawiły się jednak nagrania z podobnym zachowaniem ze strony innych zwierząt, m.in. owadów.
  • Zobacz też: Premier Słowacji dał Orbánowi nowy szalik

Na początku listopada tego roku grupa owiec w północnych Chinach zaczęła chodzić w kółko. Trwało to 12 dni, a materiał filmowy z tego zachowania bardzo szybko rozprzestrzenił się na różnych platformach mediów społecznościowych.

Kamera na lokalnej farmie uchwyciła grupę owiec chodzących zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Matt Bell, profesor i dyrektor na Wydziale Rolnictwa Uniwersytetu Hartpury, w Gloucester w Anglii, podzielił się swoją teorią:

Wygląda na to, że owce są w zagrodzie przez długie okresy, a to może prowadzić do stereotypowego zachowania, z powtarzającym się krążeniem z powodu frustracji z powodu bycia w kojcu. (…) Wtedy inne owce dołączają, ponieważ są zwierzętami stadnymi (…).

Brzmi to na rozsądne wyjaśnienie, jednak fenomen nie dotyczy wyłącznie zwierząt hodowlanych. Pojawiły się nagrania z podobnym zachowaniem ze strony owadów na różnych kontynentach.

Teorie

Niektóre z potencjalnych wyjaśnień, jakie zostały zasugerowane, to choroby, zmiany w polu magnetycznym Ziemi, zepsuta karma, pasożytnicze robaki mózgowe, eksperymenty w CERN, nadchodząca zmiana bieguna lub skoki w promieniowaniu elektromagnetycznym. Nie zabrakło wiązania tegoż fenomenu z niechybnym końcem świata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, End Of The American Dream

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY