Wicepremier Węgier: Sankcje UE na Rosję spowodowały dziurę w węgierskim budżecie na 9,75 mld euro

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wicepremier Węgier Zsolt Semjén

Wicepremier Węgier Zsolt Semjén / Fot. Twitter

Choć sankcje nie sparaliżowały zdolności Rosji do prowadzenia wojny, to z pewnością zaszkodziły Węgrom - pisze Magyar Hírlap.
  • Wicepremier Węgier Zsolt Semjén powiedział, że sprzedaż mniejszej ilości gazu nie zmniejsza przychodów Rosji, ponieważ wyższe ceny podwoiły ich zyski.
  • Minister stanu Tamás Menczer stwierdził, że w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku udział dochodów z gazu i ropy w rosyjskim budżecie wynosił 35 procent; na rok 2022 liczba ta wzrosła do 43 procent.
  • Oznajmił, że negocjacje rosyjsko-amerykańskie, zawieszenie broni i rozpoczęcie rozmów pokojowych są potrzebne jak najszybciej,
  • Zobacz też: Rosja: Wzrost przestępczości z bronią w ręku

Sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji spowodowały straty w wysokości 4000 mld forintów (9,75 mld euro) w węgierskim budżecie, ale nie osiągnęły celu, jakim było sparaliżowanie rosyjskiej gospodarki, powiedział w środę wicepremier Węgier Zsolt Semjén.

Oznajmił, że wojna rosyjsko-ukraińska nie może być wyłącznie winą za dramatyczny wzrost cen energii, ponieważ reakcja Brukseli na wojnę jest tym, co naprawdę przechyliło szalę. Semjén zwrócił uwagę, że wojna spowodowała wzrost cen gazu do 100 dolarów, ale kiedy Bruksela “zaczęła grozić sankcjami”, niemal natychmiast wzrosły one do 200-350 dolarów.

Dodał, że wygląda na to, że Rosja nie została spacyfikowana przez sankcje, ponieważ bez problemu sprzedają swoją ropę do Chin i Indii, a sprzedaż mniejszej ilości gazu nie zmniejsza przychodów Rosji, ponieważ wyższe ceny podwoiły ich zyski.

Aby chronić mieszkańców Europy, musimy ponownie przemyśleć naszą politykę sankcji, a Węgry nie poprą niczego, co zagraża dostawom energii dla narodu węgierskiego i węgierskiej gospodarki.

“Cierpimy na sankcyjną inflację”

Minister stanu ds. stosunków dwustronnych węgierskiego MSZ i handlu Tamás Menczer powiedział, że w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku udział dochodów z gazu i ropy w rosyjskim budżecie wynosił 35 procent; na rok 2022 liczba ta wzrosła do 43 procent, co oznacza, że Rosja nadal zarabia znaczne kwoty na sprzedaży energii.

Rosja generuje więc rekordowe dochody, podczas gdy my w Europie płacimy sankcyjną dopłatę za energię i cierpimy na sankcyjną inflację.

Semjén stwierdził, że Węgry pozostają po stronie pokoju i że ewentualna eskalacja wojny rosyjsko-ukraińskiej zagraża całemu światu. Kontynuował mówiąc, że negocjacje rosyjsko-amerykańskie, zawieszenie broni i rozpoczęcie rozmów pokojowych są potrzebne jak najszybciej, a jeśli tak się stanie, Bruksela będzie mogła przekazać UE minimum 18,5 mld euro rocznie dla Węgier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY