Rosja: Wzrost przestępczości z bronią w ręku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Rosji

Flaga Rosji / Fot. YouTube

Przestępstwa z użyciem broni wzrosły w tym roku w Rosji o prawie 30%, podał w środę portal informacyjny RBC, powołując się na dane policyjne.

W okresie od stycznia do października 2022 roku zarejestrowano około 5 000 przestępstw z użyciem broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych, co stanowi wzrost o 29,7% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Władze odnotowały ponad 12% wzrost kradzieży i wyłudzeń broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych, jednocześnie rejestrując 7,3% mniej przestępstw związanych z przemytem broni. RBC zauważa, że przestępstwa z użyciem materiałów wybuchowych osiągnęły sześcioletni szczyt – 283.

Rosyjskie biura rekrutacyjne były celem ataków z użyciem koktajli Mołotowa i podpaleń, odkąd Kreml wysłał swoje siły na sąsiednią Ukrainę w lutym.

Znaczny wzrost

W zachodniej Rosji, w regionach Kursk i Biełgorod, które graniczą z Ukrainą, odnotowano największy wzrost przestępczości z użyciem broni – odpowiednio o 675% i 213%. Moskwa zajęła trzecie miejsce z 203% wzrostem przestępstw z użyciem broni.

Ogółem rosyjskie organy ścigania zarejestrowały o 1,7% mniej przestępstw niż w okresie styczeń-październik 2021 r. i było ich 1,67 mln. Większy wzrost odnotowano w przypadku przestępstw z użyciem przemocy – o 21,5%, do łącznej liczby 23 500.

Podział geograficzny wykazał, że 29 regionów Rosji zarejestrowało wzrost przestępstw, w porównaniu z 56 regionami, które zarejestrowały mniej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY