Solidarna Polska przygotowała istotną ustawę. Czas zlikwidować przywilej wyborczy dla mniejszości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Radny ze Szczecina Dariusz Matecki poinformował, że Solidarna Polska przygotowała projekt ustawy znoszący przywileje dla mniejszości narodowych. Pozwoli ona w przyszłości zablokować wybór do polskiego sejmu dużego grona posłów obcego pochodzenia.
  • Dariusz Matecki z Solidarnej Polski poinformował, że jego ugrupowanie przygotowało projekt ustawy znoszący przywileje dla mniejszości narodowych.
  • Dotychczas, dzięki przepisom mniejszość niemiecka mogła w łatwy sposób umieścić w sejmie swojego przedstawiciela.
  • Nowe przepisy pozwolą zablokować w przyszłości wybór do polskiego parlamentu dużego grona reprezentantów innych narodowości.
  • Zobacz także: PGG zapowiada zwiększenie wydobycia węgla

Solidarna Polska złożyła projekt ustawy likwidujący przywilej wyborczy mniejszości niemieckiej w Polsce

– poinformował Dariusz Matecki.

Pod tym wpisem na Twitterze, odpowiedział sekretarz Mediów Narodowych Paweł Kubala, który zauważył, że ustawa musi dotyczyć wszystkich mniejszości, a nie wyłącznie mniejszość niemiecką. To nie umknęło Dariuszowi Mateckiemu z Solidarnej Polski, który wyjaśnił na czym będzie polegać ustawa.

Radny ze Szczecina wspomniał, że istnieje zagrożenie, że w przyszłości mniejszość ukraińska z powodzeniem mogłaby się starać o zapewnienie sobie w wyborach sporej liczby reprezentantów w polskim sejmie.

Za kilka lat mniejszość ukraińska mogłaby z tego skutecznie korzystać, wprowadzając nie jednego, jak Niemcy, a wielu posłów. Projekt jest bardzo prosty. Nic więcej nie trzeba

– dodał szczeciński radny z Solidarnej Polski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY