Rząd przeznaczy ok. 3 mln zł na odbudowę zabytków

wideo
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Gliński

Piotr Gliński / Fot. Twitter

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Piotr Gliński odbyli wizytę w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i przedstawili program odbudowy zabytków.
  • Prezes Rady Ministrów oznajmił, że celem programu jest odbudowa budynków w całym kraju.
  • Realizacją mają się zająć samorządy.
  • Inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa do 98 procent.
  • Zobacz też: Cyberatak na stronę Parlamentu Europejskiego

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Piotr Gliński odbyli wizytę w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i przedstawili program odbudowy zabytków. Ten pierwszy powiedział:

Praca przy zabytkach nie tylko spaja przeszłość z teraźniejszością i z przyszłością. Praca przy zabytkach to także inwestycja w gospodarkę lokalną. Wyobraźmy sobie, że to mogą być kolejne tysiące, a jak niektórzy liczą, nawet ponad 10 tysięcy inwestycji w zabytki w całej Polsce, w budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, żłobki, przedszkola, domy kultury, remizy. Niektóre z nich są już dzisiaj zabytkami i niszczeją.

Samorządy

Prezes Rady Ministrów oznajmił, że celem programu jest odbudowa budynków w całym kraju. Realizacją mają się zająć samorządy. Powiedział też, iż inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa do 98 procent. Na całość przeznaczono 3 mln złotych, i program objąć może więcej aniżeli 10 tysięcy inwestycji.

Gliński stwierdził:

Potrzeby są olbrzymie i dlatego program, który dzisiaj ogłaszamy, jest programem wychodzącym naprzeciw tym potrzebom. Musimy wesprzeć nasze samorządy, instytucje, także wiele innych podmiotów, które nie dają sobie rady z dbaniem o zabytki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY