Baltic Pipe. Przepływ gazu został czasowo wstrzymany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska i Dania otwarły Baltic Pipe

Prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/EPA/Marcin Bielecki. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przepływ gazu Baltic Pipe zostanie w poniedziałek czasowo wstrzymany za względów technicznych. We wtorek 29 listopada br. zostanie oddana do użytku tłocznia w Południowej Zelandii, a przepływ gazu będzie sukcesywnie zwiększany do pełnej wydajności 30 listopada br.

Duńska spółka Energinet poinformowała, że przygotowuje się do pełnego oddania Baltic Pipe do eksploatacji, a to wymaga czasowego wstrzymania eksploatacji gazociągu. Jak podano w oświadczeniu firmy, jest to planowa przerwa, ze względu na przeprowadzenie pewnych korekt.

W komunikacie dodano, że we wtorek, 29 listopada, br. zostanie oddana do użytku tłocznia w Południowej Zelandii, a przepływ gazu będzie sukcesywnie zwiększany do pełnej wydajności. 

30 listopada br. Energinet spodziewa się pełnej przepustowości w Baltic Pipe, czyli do 10 mld m sześc. gazu rocznie

– podkreślił duński Energinet.

Energinet zaznaczył, że podczas postoju gaz nadal będzie płynął z Morza Północnego do terminalu odbiorczego w Nybro w Zachodniej Jutlandii.

Czytaj więcej: Rzeczy o których warto wiedzieć przed zainwestowaniem w Bitcoin

Przerwa przed uruchomieniem pełnej przepustowości

Rzecznik Gaz-Systemu Iwona Dominiak wyjaśniła, że wstrzymanie przepływu gazu przez Baltic Pipe jest zaplanowaną przerwą związaną z uruchomieniem pełnej przepustowości tego gazociągu.

Polski system przesyłowy ma kilka punktów wejścia do systemu. Mamy połączenia z naszymi sąsiadami jak Litwa, Słowacja i Niemcy oraz mamy terminal LNG, do którego wpłynął dziś 199 statek – 51 w tym roku – i dzięki temu chwilowa przerwa w dostawach w jednym punkcie nie ma wpływu na ciągłość dostaw do odbiorców

– wyjaśniła rzecznik Gaz-Systemu Iwona Dominiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY