W dniach 25-26 listopada w sklepach odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbiórka żywności

Zbiórka żywności / Fot. Twitter

Federacja Polskich Banków Żywności w najbliższych dniach (od 25 do 26 listopada, czyli w piątek i sobotę) zorganizuje 26. edycję zbiórki żywności.
  • W ponad dwóch tysiącach sklepach w całej Polsce – zarówno tych większych, jak i mniejszych – prowadzona będzie stacjonarna zbiórka żywności dla potrzebujących.
  • W wybranych sklepach w ponad 500 miastach w Polsce dostępne będą specjalne kosze, do których można włożyć produkty żywnościowe z długim terminem przydatności.
  • Można też wpłacić darowiznę, która zostanie następnie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
  • Zobacz też: Conolly: Polska potrzebuje więcej sił NATO. Uzasadnieniem incydent w Przewodowie

Federacja Polskich Banków Żywności w najbliższych dniach (od 25 do 26 listopada, czyli w piątek i sobotę) zorganizuje 26. edycję zbiórki żywności. Tę będzie można zostawić w ponad 2 tysiącach sklepów.

Zbiórka żywności w sklepach w całej Polsce

W ponad dwóch tysiącach sklepach w całej Polsce – zarówno tych większych, jak i mniejszych – prowadzona będzie stacjonarna zbiórka żywności dla potrzebujących.

26 edycja podobnie jak poprzednia, oprócz możliwości zaangażowania się w akcję stacjonarnie, pozwala wesprzeć zbiórkę online. Za pośrednictwem strony https://zbiorkazywnosci.pl/ można wpłacić darowiznę, która zostanie następnie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak to wygląda?

Jak ma wyglądać owa zbiórka żywności? W wybranych sklepach w ponad 500 miastach w Polsce dostępne będą specjalne kosze, do których można włożyć produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, jak np. ryż, mąka, kasza, makaron, konserwy, przetwory, czy słodycze.

Przed 2020 rokiem banki żywności zbierały rocznie średnio 700 ton produktów. W 2020 roku zebrano 76 ton żywności. Rok temu było to 250 ton.

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności, Beata Ciepła, powiedziała:

Obecnie żyjemy w naprawdę ciężkich czasach. Podwyżki cen sprawiły, że w skrajnym ubóstwie znajduje się 1,6 mln Polaków, a wiele osób nierzadko większą część przychodu musi przeznaczać na żywność. Podczas zbliżającego się (…) [Święta Bożego Narodzenia] nie zapominajmy o najbardziej potrzebujących (…).

Banki żywności również przypominają o problemie marnotrawstwa żywności. Na świecie marnotrawi się 1/3 wyprodukowanej żywności, co stanowi 1,3 mld ton.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Banki Żywności

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY