Conolly: Polska potrzebuje więcej sił NATO. Uzasadnieniem incydent w Przewodowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
NATO

Flaga NATO / Fot. Pixabay

NATO powinno zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce - powiedział Gerald Conolly, szef Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
  • Powiedział, że niedawna eksplozja zabłąkanego ukraińskiego pocisku obrony powietrznej we wschodniej Polsce jest typowym przykładem zagrożeń, jakie wojna stwarza dla Polski.
  • To – dodał – uzasadnia zwiększenie liczby wojsk NATO w tym kraju.
  • Oznajmił też, że wojna nie zakończy się szybko.
  • Zobacz też: Turcja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9-6,1

NATO powinno zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce ze względu na rosnące zagrożenia wynikające z wojny rosyjsko-ukraińskiej, powiedział we wtorek szef Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Gerald Connolly, który jest również kongresmenem z Wirginii, powiedział hiszpańskiej gazecie La Razon, że niedawna eksplozja zabłąkanego ukraińskiego pocisku obrony powietrznej we wschodniej Polsce jest typowym przykładem zagrożeń, jakie wojna stwarza dla Polski.

To – dodał – uzasadnia zwiększenie liczby wojsk NATO w tym kraju.

NATO musi rozlokować swoje siły jako linię obrony. (…) Przemieszczamy wojska, samoloty oraz czołgi. Myślę, że ważne jest wzmocnienie linii z Polską oraz innymi państwami (NATO) sąsiadującymi z Ukrainą.

“Wojna nie zakończy się szybko”

Rosja nie planuje obecnie ataku nuklearnego z powodu presji ze strony Chin, kontynuował Connolly, ale jej wojna z Ukrainą nie zakończy się szybko, ponieważ oznaczałoby to upokarzającą porażkę dla rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

Zgromadzenie Parlamentarne NATO obradowało w Madrycie od piątku do poniedziałku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Forsal, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY