Moskwa: Putin odsłonił pomnik Fidela Castro

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel i prezydent Rosji Władimir Putin odsłonili we wtorek w Moskwie pomnik zmarłego kubańskiego przywódcy Fidela Castro.
  • Rosja jest drugim po Algierii przystankiem kubańskiej delegacji na 10-dniowym tournée po krajach sojuszniczych.
  • Pomnik kosztował Rosję 20 mln rubli – podaje agencja informacyjna TASS.
  • Hawana wyraziła zainteresowanie importem ropy, nawozów czy zboża.
  • Zobacz też: Indyjskie pojazdy elektryczne z polskimi komponentami

Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel i prezydent Rosji Władimir Putin odsłonili we wtorek w Moskwie pomnik zmarłego kubańskiego przywódcy Fidela Castro. Rosja jest drugim po Algierii przystankiem kubańskiej delegacji na 10-dniowym tournée po krajach sojuszniczych, z którymi przedstawiciele Hawany prowadzą rozmowy w celu pobudzenia gospodarki Kuby.

Castro był charyzmatycznym rewolucjonistą, wybitnym mężem stanu i nieugiętym przywódcą wyspy wolności

– powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Moskwy Aleksiej Szaposznikow o decyzji postawienia pomnika Fidela Castro, który ostatni raz odwiedził Moskwę w 1987 roku.

Pomnik kosztował Rosję 20 mln rubli – podaje agencja informacyjna TASS. Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, zatwierdziła budowę pomnika na kilka dni przed lutowym atakiem na Ukrainę, po którym kubański prezydent poparł Moskwę.

Kubański dyktator Fidel Castro, który zmarł w 2016 roku w wieku 90 lat, rządził wyspą po zwycięstwie rewolucji kubańskiej w 1959 roku do 2008 roku. Znany między innymi z powiedzenia

Socjalizm albo śmierć!

Kuba

Kubańscy urzędnicy od soboty prowadzą rozmowy w Moskwie i – jak podaje rosyjskie “ministerstwo gospodarki” – Hawana wyraziła zainteresowanie importem ropy, nawozów czy zboża.

Niedobór podstawowych towarów, w tym żywności i leków, został w ciągu ostatniego roku lub dłużej spotęgowany przez coraz częstsze i dłuższe przerwy w dostawie prądu, trwające nawet do dziesięciu godzin.

Problemy Kuby z dostawą energii elektrycznej wynikają z przestarzałej i źle utrzymanej infrastruktury energetycznej i przyczyniły się do największych od trzech dekad demonstracji antyrządowych w lipcu ubiegłego roku. Komunistyczny rząd rozprawił się z protestami i setki osób trafiło z ich powodu do więzienia przez lokalne sądy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY