Indyjskie pojazdy elektryczne z polskimi komponentami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Riksza

Riksza / Fot. Flickr

Polska Grupa Elimen i indyjski Flash Electronics nawiązały współpracę, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku pojazdów elektrycznych.
  • Polski startup Elimen Group będzie dostarczał silniki trakcyjne i kontrolery do pojazdów elektrycznych w ramach nowego partnerstwa z firmą Flash.
  • Wspólny projekt będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Indiach.
  • Flash działa na indyjskim rynku pojazdów osobowych od trzech dekad, uczestnicząc w tworzeniu tego rodzaju transportu w jednym z najbardziej zaludnionych krajów świata.
  • Zobacz też: Solidarna Polska chce, by węgiel był paliwem przejściowym. Domaga się inwestycji w górnictwo

Polski startup Elimen Group będzie dostarczał silniki trakcyjne i kontrolery do pojazdów elektrycznych w ramach nowego partnerstwa z firmą Flash z siedzibą w Indiach, poinformowała Polska Grupa Assay, która jest współwłaścicielem startupu Elimen. Współpraca pozwoli indyjskiej firmie Flash na ekspansję w segmenty elektrycznych samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, ponieważ wcześniej produkowała jedynie dwu- i trzykołowe pojazdy elektryczne.

Współpraca obejmie projekty oraz produkcję silników i kontrolerów. Wspólny projekt będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Indiach. Cezary Klimont, prezes zarządu polskiej Grupy Elimen, powiedział, iż planowane jest rozszerzenie współpracy na kolejne segmenty pojazdów. Indie są jednym z największych rynków w Azji i na świecie, a potencjał rozwoju komponentów elektrycznych w ocenie Klimonta jest ogromny.

Indyjska firma ma produkować i sprzedawać w Indiach systemy opracowane przez polską firmę, natomiast Elimen Group obejmie inne rynki międzynarodowe. Flash ma zainwestować we wspólny projekt blisko 18 mln euro.

Flash Electronics

Firma działa na indyjskim rynku pojazdów osobowych od trzech dekad, uczestnicząc w tworzeniu tego rodzaju transportu w jednym z najbardziej zaludnionych krajów świata. Według dyrektora zarządzającego i założyciela indyjskiej firmy, Sanjeeva Vasdeva, współpraca z polskim partnerem pozwoli Flashowi nie tylko “zdywersyfikować swoją obecną działalność, ale także wzmocnić swoją pozycję w środowisku pojazdów elektrycznych”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Forsal

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY