Kaczyński zna się na ekonomii lepiej od minister finansów? Soboń: Oczywiście

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Soboń

Artur Soboń / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Na pytanie, czy Jarosław Kaczyński lepiej zna się na ekonomii od minister finansów, Artur Soboń odparł: Tak, oczywiście. Jest naszym liderem.
  • Wiceszef resortu finansów Artur Soboń powiedział w wywiadzie dla Radia ZET, iż Polskę dotyka spowolnienie gospodarcze wywołane czynnikami zewnętrznymi.
  • Odnośnie płynności finansowej, Soboń stwierdził, że sytuacja jest spokojna.
  • “Ekonomia jest dziś nauką społeczną” – powiedział wiceminister finansów.
  • Zobacz też: Minister chce promocji rolnictwa ekologicznego w przedszkolach i szpitalach

Wiceszef resortu finansów Artur Soboń powiedział w wywiadzie dla Radia ZET, że Polskę dotyka spowolnienie gospodarcze wywołane czynnikami zewnętrznymi.

Polska jest w obszarze większego ryzyka – zdaniem inwestorów i rynków – dlatego musimy być ostrożni.

Możliwe że częściej pojawiać się będzie w mediach słowo “stagflacja”, oznaczające gwałtowny wzrost cen w czasie gospodarczego spowolnienia lub recesji. Odnośnie płynności finansowej, Soboń stwierdził, że sytuacja jest spokojna.

130 mld złotych płynności, środków na naszych kontach, a potrzeby pożyczkowe na ten rok zabezpieczyliśmy już w sierpniu. Możemy spokojnie wchodzić w przyszły rok budżetowy.

Czy Kaczyński zna się lepiej na ekonomii od pani minister finansów?

Na pytanie, czy Jarosław Kaczyński lepiej zna się na ekonomii od minister finansów, Artur Soboń odparł:

Tak, oczywiście. Jest naszym liderem. Ekonomia jest dziś nauką społeczną. Jest szerszą nauką, niż wskaźniki makroekonomiczne. To nie matematyka, tylko zdolność do obserwowania procesów. Jarosław Kaczyński potrafi szerzej obserwować.

Dodał, że myśli, iż minister finansów Magdalena Rzeczkowska podziela przekonanie, że Jarosław Kaczyński szerzej widzi pewne procesy, “niż my w Ministerstwie Finansów”. Można zadać pytanie: po co Jarosławowi Kaczyńskiemu owo ministerstwo?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY