Absurd w stolicy. Zobacz co kosili pracownicy GDDKiA [+FOTO]

FOTO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zimowe koszenie trawy

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Facebook

Mieszkańcy warszawskiego Ursynowa mogli się zdziwić. W sobotę 19 listopada robotnicy wysłani przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad skosili trawnik, który był jednak przykryty śniegiem.
  • Po pierwszych opadach śniegu w Warszawie, lokalni mieszkańcy mocno zdziwili się na zastany 19 listopada widok.
  • Wysłana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ekipa postanowiła skosić trawę pomimo śniegu i mrozu.
  • Jedna z pracownic przyznała, że przyjechali oni z daleka, więc zamierzali wykonać swoje zlecenie.
  • Zobacz także: Warszawa. Otwarta wystawa w Pałacu Prezydenckim

Mieszkańcy stolicy rankiem 19 listopada zostali przywitani przez śnieg i temperaturę lekko poniżej zera. To jednak nie przeszkodziło ekipie wysłanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Robotnicy dzielnie, pomimo przeszkadzającego śniegu, skosili trawnik nad tunelem południowej obwodnicy Warszawy przy ul. Płaskowickiej.

Zdjęcie z tej nietypowej akcji szybko obiegło Internet. Fotografię jako pierwszy zamieścił facebookowy fanpage “Projekt Ursynów”, który zauważył, że trawę przy ul. Płaskowickiej koszono w śniegu.

Informację szybko zdementował dzielnicy Robert Kempa. W komentarzu sprostował, że to nie Urząd Dzielnicy tylko GDDKiA jest odpowiedzialny za tę sytuację.

Warto weryfikować informacje zwłaszcza jak organizacja ma radnych w Radzie Dzielnicy

– podkreślił radny Robert Kempa.

Czytaj więcej: Cyberatak na stronę Parlamentu Europejskiego

GDDKiA prowadzi czynności wyjaśniające

Zarządca terenu został poproszony przez Polsat News o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Rzecznik mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska, podkreśliła że dyrekcja uczulała na to, by koszenie było uzależnione od warunków atmosferycznych.

Prace związane z utrzymaniem zieleni nad tunelem S2 realizował wykonawca inwestycji WeBuild. Wystąpiliśmy do firmy WeBuild o przekazanie wyjaśnień w tej sprawie

– przekazała rzecznik mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Głos zabrała także pracownica firmy odpowiedzialnej za koszenie, która przyznała, że postanowili oni skosić trawę pomimo zastałych na miejscu warunków. Zaznaczyła, że przyjechali oni z daleka, uważając, że warunki pogodowe będą pozwalać na swobodna pracę.

Wiem, że to dziwne, ale przyjechaliśmy z daleka, wypaliliśmy paliwo, więc szkoda nie zrobić roboty. Trawie to obojętne. Przy śniegu dobrze stoi, więc idzie szybko

– przyznała jedna z pracownic w rozmowie z portalem “haloursynow.pl”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY