Sachajko o Melnyku: Jestem krytyczny co do tej nominacji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

Poseł Ruchu Kukiz'15, dr Jarosław Sachajko. / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

"Pan Melnyk okazał się albo cynicznym politykiem albo osobą bez znajomości historii" - mówił Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15 - Demokracji Bezpośredniej.

Zobacz także: Szeroko zakrojona akcja Europolu. Uderzyli w nieuczciwych sprzedawców

Melnyk wiceministrem MSZ

“Nie jestem zaskoczony, bo pamiętam cały kontekst. Polski MSZ swomi działaniami doprowadził do tego, że pan ambasador został odwołany ze swojej funkcji, ale już wtedy było mówione, że on zostanie wiceministrem. Jestem krytyczny co do tej nominacji. Uważam, że minister czy ambasador powinien znać historię swojego kraju i swojego sąsiada. Pan Melnyk okazał się albo cynicznym politykiem albo osobą bez znajomości historii. Jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji, mamy wspólnego wroga, który zarówno naród polski jak i ukraiński ciemiężył przez setki lat i w tej chwili meblowanie MSZ przez Polaków i roztrząsanie tego problemu jest nie na miejscu. W tej chwili mamy wielki problem rosyjski, który niszczy naszą gospodarkę i zagraża nam militarnie” – mówił Sachajko.

Incydent w Przewodowie

“Mam nadzieję, że opozycja zmądrzeje i nie będzie się okładała tutaj w Polsce pałami, tylko doprowadzi do tego aby nad zachodnią Zachodnią był obszar bez lotów tak, żeby NATO mogło zestrzeliwać rakiety które pojawiają się w promieniu 300 km od granicy polskiej” – wskazywał poseł Kukiz’15.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY