Pacyfizm – patologia popularna na lewicy. Przypadek Środy [OPINIA]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Magdalena Środa

Magdalena Środa / Fot. Wikimedia Commons/Radosław Cetra

Lewicowcy są utopistami, odrzucającymi empirię – wierzą w zabobony, nawet wtedy, gdy te zabobony są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością. Jednym z takich lewicowych zabobonów, sprzecznych z faktami, jest pacyfizm.

Wydawać się mogło, że imperialistyczna agresja Rosji na Ukrainę, gwałty na dzieciach i kobietach, jakich dokonują rosyjscy żołnierze, rosyjskie mordowanie cywili, niszczenie cywilnej infrastruktury przez Rosjan, powinno lewicowców otrzeźwić i skłonić do porzucenia szkodliwej społecznie pacyfistycznej postawy.

Tak się jednak nie stało. Lewica jest niezwykle zachowawcza i nie jest w stanie wyzwolić się ze swoich zabobonów, nawet gdy są one całkowicie skompromitowane. Twa w nich, a często i brnie dalej (jak Unia Europejska w swoją politykę klimatyczną, WHO w covidowy faszyzm).

Pacyfizm Środy

8 listopada 2022, czyli ponad pół roku po kolejnej niczym nieusprawiedliwionej rosyjskiej agresji na Ukrainę, na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się felieton Magdaleny Środy „Pacyfistyczny patriotyzm obywatelski”.

W rzeczywistości imperialistycznej agresji Rosji, rosyjskich zbrodni, cierpień kobiet i dzieci, Środa stwierdza w swoim felietonie, że popiera pacyfistyczną postawę i uważa, że jest to dobra forma obywatelskiego patriotyzmu. Czyli zdaniem Środy Ukraińcy powinni, zamiast walczyć z agresorem, poddać się Rosjanom, i z pokorą akceptować to, że Rosjanie gwałcą ich córki i żony, że mordują Ukraińców. 17 września 1939 polska armia na rozkaz sanacyjnego dowództwa nie podjęła walki z Rosjanami i w odwecie za ten polski pacyfizm Rosjanie wymordowali Polaków (w ramach akcji katyńskiej, deportacji, eksterminacji polskich elit).

Kiedy Rosjanie mordują Ukraińców, Środa stwierdza, że jest przeciwna posiadania przez obywateli broni palnej – czyli zdaniem Środy byłoby lepiej, by Ukraińcy nie mieli czym się bronić przed rosyjskimi agresorami, by Ukrainki nie mogły mieć pistoletów, by zastrzelić rosyjskiego żołnierza, który chce zgwałcić i zabić ich córeczkę, matkę i je same.

Urojenia lewicy

Środa twierdzi, że „obywatele, w przeciwieństwie do państwa, powinni być pacyfistami, może wtedy wojny okazałyby się nieskuteczne”. Zdaniem Środy, gdyby Ukraińcy byli pacyfistami i nie podjęli walki z rosyjskim agresorem, to wtedy rosyjska agresja byłaby nieskuteczna – pewnie w magiczny sposób pod wpływem ukraińskiego pacyfizmu rosyjskie karabiny i armaty nagle by samoczynnie (zainspirowane pacyfizmem Ukraińców) przestałyby strzelać.

Raził Środę też entuzjazm i spektakularność akcji, z jakim zbierano pieniądze na broń dla Ukraińców. Zapewne zdaniem Środy nie powinniśmy dawać broni ukraińskim kobietom i mężczyznom by bronili swoich rodzić i siebie samych. Środę zbulwersowało to, że Polacy zaangażowali się szczególnie w pomoc Ukraińcom, a nie jakimś murzynom z Afryki, którzy też prowadzą wojnę.

Środa na łamach „Wyborczej” głosi też, że przyczyną wojny na Ukrainie była chciwość przemysłu zbrojeniowego. Zapewne według Środy przyczyną agresji rosyjskich na Polskę w XVIII, XIX i XX wieku była też chciwość przemysłu zbrojeniowego, który albo jeszcze nie istniał, albo był w rękach państwowych (i nie postrzegał produkcji przez pryzmat zysku).

Pacyfizm i kosmopolityzm

Na łamach „Wyborczej”, gdy Ukraina bohatersko walczy z rosyjską imperialistyczną agresją, Środa głosi, że „obywatelki i obywatele powinni być bardziej wrażliwi na postulat pacyfizmu i kosmopolityzmu”. Histeria Środy jest zapewne wynikiem upadku jej zabobonów. Rosyjska agresja na Ukrainę nawet najtrwalszym ukraińskim tęczowym świrom uświadomiła, jak ważna jest obrona własnego narodu – wystarczy poczytać reportaże o nawróceniu na nacjonalizm ukraińskich lesbijek, które całe życie wierzyły w kosmopolityczne brednie, z których wyleczyła je rosyjska agresja.

W swoim artykule Środa, w sytuacji rosyjskiej agresji na Ukrainę, rosyjskich zbrodni na dzieciach i kobietach, pisze, że „terytorializm, nacjonalizm i militaryzm to wartości zgubne dla ludzkości i per saldo dla narodów”, choć to właśnie, wbrew bredniom Środy „terytorializm, nacjonalizm i militaryzm” bronią Ukraińców przez rosyjskim imperializmem niosącym zabójstwa, gwałty, pedofilie, nędze i kradzieże.

Środa w swoim artykule twierdzi, że „żyjemy w patriarchacie zorganizowanym w państwa narodowe, gdzie politykę definiuje się za Schmittem jako relacje przyjaciel – wróg, a tego ostatniego należy wyeliminować fizycznie. Do definicji tej szczególnie przywiązani są katolicy. Nasza świadomość, wychowanie, kultura ciągle odwołują się i wzmacniają te elementy tożsamości wspólnotowej, które związane są mentalnością plemienną, separatyzmem i przekonaniem, że nie ma naszości bez tych, którzy jej zagrażają. […] I dlatego potrzebny jest nam pacyfistyczny patriotyzm obywatelski”.

Patriarchat

Komentując urojenia Środy, warto się zapytać, czemu państwo narodowe jest formą patriarchatu, a nie matriarchatu – czyżby zdaniem Środy kobiety nie były zdolne do organizacji i przemocy. Ostatnie lata emancypacji i równoczesnej eksplozji agresji i przestępczości kobiet wskazują, że przemoc i agresja są nieobce naturze kobiecej.

Można docenić Środę za jej słowa o związku katolików z ideą państwa narodowego. Zapewne jest to jedna z wielu przyczyn, dla których środowiska antykatolickie niszczą katolicyzm od zewnątrz (jak komuniści) czy od wewnątrz (jak Franciszek) – jednym z celów zniszczenia katolicyzmu jest zniszczenie państwa narodowego.

Wbrew opinii Środy pacyfizm jest nie tylko niepotrzebny, ale i szkodliwy. Zawsze będą źli ludzie tacy jak rosyjscy imperialiści mordujący Ukraińców, gwałcący ukraińskie dzieci i kobiety, niszczący domy na Ukrainie i okradający Ukraińców. Pacyfizm to szkodliwa ideę, która nakazuje akceptację takich rosyjskich patologii. By naród przetrwał, by wspólnota narodowa się rozwijała i żyła w dobrobycie potrzeba walczyć z agresorem, który wolność i własność chce nam odebrać. Postawę pacyfistyczną w sytuacji wrogiej agresji trzeba oceniać jako destruktywne propagandowe wsparcie dla wroga.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY