Rosyjska influencerka deportowana. Prochorowa popiera rosyjską inwazję na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosyjska influencerka deportowana

Julia Prochorowa / Fot. Twitter

Rosyjska influencerka Julia Prochorowa została deportowana z Niemiec. Kobieta zasłynęła z prowojennych wypowiedzi. Prochorowa na nagraniach zamieszczanych w mediach społecznościowych wyrażała pogardę dla broniących się Ukraińców.

Portal “The Insider” poinformował, że w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z zatrzymania rosyjskiej influencerki. Julia Prochorowa została schwytana na lotnisku przez niemiecką policję, a następnie odprowadzona do samolotu lecącego do Stambułu.

Jak do tej pory niemieckie władze nie potwierdziły deportacji rosyjskiej propagandzistki. Warto zwrócić uwagę na to, że Prochorowa sama przyznała się do tego, że przebywa w Niemczech nielegalnie. Choć deportacja do Rosji nie jest obecnie możliwa, to Rosjanka odleciała do Turcji.

Czytaj więcej: Skandaliczne zachowanie ambasady USA przy Watykanie. Obchodzono Transgenderowy Dzień Pamięci

Prochorowa wzywała do ostrzelania niemieckiego miasta

Już od pewnego czasu władze w Berlinie prowadziły śledztwo w sprawie kobiety. Dziennik “Bild” informował, że jej mieszkanie zostało przeszukane. Skonfiskowano laptopa oraz kilka telefonów. Kobieta jest oskarżona o propagowanie i gloryfikowanie w mediach społecznościowych rosyjskiej agresji na Ukrainę.

W jednym z opublikowanym przez nią nagrań zaczepia dwie przypadkowo napotkane Ukrainki.

Piep…ć waszą Ukrainę, chwała Rosji – mówi.

Kobieta nie ukrywała swojego poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Nawoływała ona również władze Kremla do zbombardowania niemieckiego Drezna. Z kolei w rosyjskiej telewizji twierdziła, że Niemcy mają problem z ogrzewaniem mieszkań, a obywatele mają nosić po domu zimowe ubrania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY