“Paczka dla Bohatera” czyli zbiórka dla kombatantów i walczących w podziemiu w PRL

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Ruszyła zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla kombatantów i uczestników podziemia niepodległościowego.
  • Jest to dwunasta akcja nazwana “Bożonarodzeniową Paczką dla Bohatera”.
  • Produkty żywnościowe i artykuły chemiczne w ramach akcji trafią między innymi do weteranów II wojny światowej, powstańców warszawskich, i walczących w podziemiu niepodległościowym w PRL.
  • Można je przekazywać do dnia 17 grudnia.
  • Zobacz też: Co dalej z Grupą Wyszehradzką? Polska i Czechy odwołały spotkanie

Ruszyła zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla kombatantów i uczestników podziemia niepodległościowego. Jest to dwunasta akcja nazwana “Bożonarodzeniową Paczką dla Bohatera”.

“Paczka dla Bohatera”

Produkty żywnościowe i artykuły chemiczne w ramach akcji trafią między innymi do weteranów i kombatantów II wojny światowej, powstańców warszawskich, osób represjonowanych i walczących w podziemiu niepodległościowym w PRL. Można je przekazywać do dnia 17 grudnia.

Mł. chor. Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, wyjaśnia:

Celem akcji jest sfinansowanie przygotowania i dystrybucji świątecznych paczek dla 2500 podopiecznych stowarzyszenia, m.in. weteranów i kombatantów II wojny światowej (żołnierzy AK, WiN, NSZ, powstańców warszawskich i wileńskich, żołnierzy walczących na wszystkich frontach), osób represjonowanych i walczących w podziemiu niepodległościowym w PRL, m.in. stoczniowców w Szczecinie czy robotników w Poznaniu oraz współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego – weteranów rannych i poszkodowanych na misjach pokojowych.

Stowarzyszenie

Sawicki dodaje:

Nie korzystamy z żadnych stałych dotacji, nie jesteśmy też fundacją zasilaną przez podmioty założycielskie. Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy poświęcają swój czas i nieraz własne środki, aby pomóc naszym Bohaterom, którzy wciąż są wśród nas i skromnie, w ciszy, czekają na pomoc.

Licytacja

Stowarzyszenie prosi o przekazywanie przedmiotów na licytację.

Licytacje prowadzimy na fanpage na Facebooku – “Bazarek Paczka dla Bohatera”. Wszelkie środki pozyskane z licytacji są przeznaczane na działalność stowarzyszenia, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych naszych działań, w tym przypadku “XII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY