Niemcy proponują Polsce systemy Patriot. Będą stacjonowały na granicy z Ukrainą?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rakieta Patriot

Rakieta Patriot / Fot. Flickr

Rząd Niemiec zaoferował Polsce systemy obrony przeciwrakietowej Patriot, aby pomóc w zabezpieczeniu przestrzeni powietrznej.

Rząd Niemiec zaoferował Polsce systemy obrony przeciwrakietowej Patriot, aby pomóc w zabezpieczeniu przestrzeni powietrznej po tym, jak zbłąkany pocisk rozbił się w pobliżu polskiej wsi leżącej blisko granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby.

Niemcy powiedziały również, że ich siły powietrzne mogą pomóc w patrolowaniu polskiego nieba.

Zaoferowaliśmy Polsce naszą pomoc w obronie jej przestrzeni powietrznej za pomocą naszych Eurofighterów i systemu obrony powietrznej Patriot

– powiedziała minister obrony Niemiec Christine Lambrecht, cytowana w poniedziałek przez niemiecką agencję dpa.

Lambrecht powiedziała też, że NATO musi poprawić swoją obronę powietrzną. 

Patriot

Minister Błaszczak powiedział, że jest zadowolony z propozycji niemieckiej minister obrony dotyczącej rozmieszczenia w naszym kraju dodatkowych wyrzutni rakiet Patriot. Dodał, że zaproponuje Niemcom, by systemy te stacjonowały na granicy z Ukrainą. 

Wyprodukowany w USA system Patriot to system obrony powietrznej średniego zasięgu, używany przez USA i Niemcy, a od października tego roku także przez Polskę. Do końca 2022 roku Wojsko Polskie ma być wyposażone w dwie baterie Patriotów (16 wyrzutni). Ponadto w Polsce stacjonują dwie amerykańskie baterie Patriot.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY