Sasin: Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT na elektryczność, paliwa i nawozy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jacek Sasin

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wicepremier Jacek Sasin poinformował, że polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną, paliwa i nawozy.
  • Powód? Tak sobie życzy Komisja Europejska.
  • Sasin dodał, że postanowienie polskiego rządu, by nie robić tego, czego chciała Unia Europejska w kontekście zerowego VAT na żywność, było odważne.
  • Jak powiedział, “zerowe stawki VAT” będą utrzymywane, dopóki Komisja Europejska nie wyrazi gwałtownego sprzeciwu.
  • Zobacz też: Rosyjska gospodarka oficjalnie w recesji, bo sankcje “zaczynają gryźć”

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin orzekł, iż polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną, paliwa i nawozy. Powód? Decyzja Komisji Europejskiej.

Będziemy musieli, niestety, VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie, ale w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów. (…) Polski rząd otrzymał informację od Komisji, że obniżenie stawek VAT jest niezgodne z prawem europejskim i musimy VAT przywrócić i akcyzę w przypadku chociażby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje.

“Zerowe stawki VAT” będą utrzymywane, dopóki Komisja Europejska nie wyrazi gwałtownego sprzeciwu

Sasin dodał, że postanowienie polskiego rządu, by nie robić tego, czego chciała Unia Europejska, było odważne.

Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – tu walczyliśmy do samego końca – jest możliwość utrzymania zerowego VAT na żywność. To, że żywność będzie tańsza, to jest zasługa również naszego rządu, który taką odważną decyzję podjął, a potem wywalczył w Komisji Europejskiej zgodę na to. Natomiast w przypadku surowców energetycznych i również energii elektrycznej takiej zgody uzyskać się nie udało.

Jak powiedział, “zerowe stawki VAT” będą utrzymywane, dopóki Komisja Europejska nie wyrazi gwałtownego sprzeciwu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY