Melnyk ukraińskim wiceministrem. Bosak: Jego kpiny i kłamstwa to teraz linia Kijowa

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrij Melnyk

Andrij Melnyk / Fot. Twitter

Andrij Melnyk zasłynął m.in. twierdzeniem, że w czasie masakr Polaków dokonywanych przez Ukraińców, ci drudzy także byli ofiarami.
  • W piątek media ogłosiły, że Melnyk został nowym wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy.
  • Minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy powiedział w niedzielę, że jest zaskoczony tym, co się stało.
  • Melnyk często komentował na Twitterze czyjeś wpisy, w których pojawiło się jego nazwisko.
  • Zobacz też: Płatność za podatki BLIK-iem? Rząd rozwija E-Urząd Skarbowy

Były ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk zasłynął m.in. wulgarną obraźliwą wiadomością skierowaną do Elona Muska, krytycznymi uwagami pod adresem niemieckiego rządu po ataku Rosji na Ukrainę oraz twierdzeniem, że w czasie masakr Polaków dokonywanych przez Ukraińców, ci drudzy także byli ofiarami.

To była wojna.

W piątek media ogłosiły, że Melnyk został nowym wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Komentując nominację Melnyka, minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy powiedział w niedzielę, że jest zaskoczony tym, co się stało.

Osobiście jestem zaskoczony, bo jako strona polska zawsze sprzeciwiamy się narracji banderowskiej; nie jest ona do zaakceptowania i w żaden sposób nie możemy akceptować polityków, którzy taką narrację wprowadzają w przestrzeń publiczną.

Dodał, że Polska nie jest krajem, który ingeruje w sprawy wewnętrzne i powoływanie polityków na funkcje w innym kraju.

Komentarze na Twitterze

Publicysta i wykładowca prof. Adam Wielomski napisał:

Czy też sądzicie, że awans [Melnyka] na wiceszefa ukraińskiego MSZ jest pstryczkiem dla Polski, ponieważ nie przyjęliśmy ukraińskiej wersji incydentu z rakietą pod Hrubieszowem?

Melnyk, który niejednokrotnie pisał na Twitterze komentarze do czyichś wpisów, w których pojawiło się jego nazwisko, napisał:

Uwielbiam twoje szalone teorie spiskowe.

Na to z kolei zareagował Krzysztof Bosak, pisząc:

Nowy wiceszef ukraińskiej dyplomacji już rozpoczął bezpośredni dialog z Polakami. Czuję, że będzie wesoło… W tej sytuacji warto przypomnieć, że w dyplomacji nie ma czegoś takiego jak publicznie wyrażane “prywatne” poglądy. Jego zaczepki, kpiny i kłamstwa to teraz linia Kijowa.

Melnyk pisał też do Leszka Millera, Konrada Berkowicza czy Witolda Gadowskiego. Na słowa tego ostatniego:

Banderowiec Melnyk został wiceszefem ukraińskiego MSZ. Jak długo tego milczenia? To przecież Bandera nawoływał, że każdy zabity Polak przybliża niepodległość Ukrainy.

Andrij Melnyk odpisał:

To nie twój interes.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Do rzeczy, Dzieje, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY