Kreml przygotowuje się na przewrót. Niespotykany cel ćwiczeń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / fot. PAP/EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosyjska Federalna Służba Ochrony przygotowuje się do powstrzymania prób przewrotu na Kremlu. Dowódcy FSO poważnie traktują scenariusze przewidujące wykorzystanie przez przeciwnika technik hipnozy czy operacji psychologicznych.
  • Jak donoszą rosyjskie media, służby ochrony Kremla przygotowują się na ewentualny przewrót.
  • Rosyjskie dowództwo zabezpiecza się na każdy możliwy sposób w tym obalenie Władimira Putina poprzez oddziaływania psychologiczne.
  • Szczególnym orędownikiem tego przeciwdziałania jest zastępca szefa Federalnych Służb Ochrony gen. Aleksandr Komow.
  • Zobacz także: Prognoza KE: Udział polskich kosztów obsługi długu względem PKB taki jak w Grecji

Rosyjskie opozycyjne media informują, że Kreml jest przygotowany na ewentualne próby odsunięcia Władimira Putina od władzy. Pod koniec października, w centrum Moskwy odbywały się ćwiczenia z udziałem służb i wojskowych, którzy przygotowywali się na różne warianty obrony obecnych władz.

Czytaj więcej: Apel Moskwy do UE o zwolnienie domów z ETS

Kreml przygotowuje się do obrony przed…hipnozą

Takie przedsięwzięcia trwają już od dłuższego czasu pod nadzorem zastępcy szefa Federalnych Służb Ochrony generała Aleksandra Komowa. Jest on znany w rosyjskich elitach ze swojego zamiłowania do astronomii i zjawisk paranormalnych.

Wśród możliwych zagrożeń dla Kremla i działań zapobiegawczych wymienia się tam nieproporcjonalnie wiele operacji z zakresu walki w sferze informacyjnej i oddziaływania psychologicznego

– podaje portal “Insider”.

Zgodnie z planami, FSO przeprowadza ćwiczenia z zakresu przeciwdziałania zmasowanych ataków ideologicznych, które również wchodzą w tryb funkcjonowania w warunkach wojennych.

Ewentualny przewrót na Kremlu, skutkujący odsunięciem, a nawet śmiercią Putina i kluczowych postaci z jego otoczenia, np. ministra obrony Siergieja Szojgu, nie doprowadzi do zmiany ustroju w Rosji.

Jedynym warunkiem rzeczywistej transformacji byłoby obalenie rządów służb specjalnych, zwłaszcza Federalnej Służby Bezpieczeństwa

– zaznaczył Jurij Felsztinski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY