Apel Moskwy do UE o zwolnienie domów z ETS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa / Fot. PAP/EPA/Stephanie Lecoq. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Anna Moskwa, polska "minister klimatu", zaapelowała do UE o nieobejmowanie domów nowym zestawem "ograniczeń emisji gazów cieplarnianych".

Parlament Europejski zaproponował nowy “system handlu emisjami”, który obejmowałby paliwa dla transportu komercyjnego i budynków od 2024 r. oraz nakładałby takie same ograniczenia na domy po 2029 r. Minister Moskwa nie chce, by budynki gospodarstw domowych zostały objęte nowym systemem.

Apel Moskwy

W liście do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, głównego negocjatora Parlamentu Europejskiego ds. reformy systemu handlu emisjami Petera Liese oraz czeskiego wicepremiera Mariana Jureckiego, Moskwa stwierdziła, że Polska przygląda się planom “z rosnącym niepokojem”. Czechy sprawują obecnie rotacyjne przewodnictwo w Radzie Europejskiej.

Z tego powodu gorąco apeluję o wyłączenie gospodarstw domowych z nowego systemu rynkowego, ponieważ ciepły dom zimą nie powinien być towarem rynkowym, ale prawem obywateli.

Moskwa powiedziała też, że gdy UE opracowywała plan “zrównoważonego rozwoju środowiska” Fit for 55, nikt nie wiedział, że nadejdzie “globalna pandemia koronawirusa” i wojna na Ukrainie, a “konsekwencji tych katastrof nie można było brać pod uwagę”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Forsal, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY