Kolejne medale zdobywamy na MŚ i ME w psich zaprzęgach w warunkach bezśnieżnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Złota medalistka mistrzostw Europy w konkurencji na rowerze z jednym psem Silvia Strandberg / Fot. FB Silvia Strandberg

Kolejne medale zdobyli nasi specjaliści od ścigania się z psami. Na mistrzostwach świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych nasi reprezentanci zdobyli aż 7 medali w kategorii seniorów a także 3 w kategoriach wiekowych. Mistrzem świata na rowerach z psem został Mirek Banaś a mistrzami Europy również na rowerach z psem zostali Cyprian Świderski i Silvia Strandberg. W kategorii scooter (hulajnogi) złoty medal mistrzostw Europy zdobyła jeszcze Julita Łubianka. Mistrzostwa świata psów ras północnych organizowała federacja WSA a mistrzostwa Europy bez podziału na rasy federacja IFSS, które to śmiało można było również nazwać mistrzostwami świata, ponieważ światowa czołówka w tzw. kategorii dryland to przeważnie sami Europejczycy.

W dniach 12 do 13 listopada odbyły się Mistrzostwa świata psów ras północnych w warunkach bezśnieżnych. Polskę reprezentowało 8 zawodników.

Medale dla Polski zdobyli:

Mirek Banaś w kategorii Bikejoring Senior Men – złoty medal

Zbyszek Kunert w kategorii 6 dogs-1 – brązowy medal
Igor Reszka w kategorii Scooter Junior – srebrny medal

Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:
Agnieszka Ignaszak miejsce 5 w kategorii Bikejoring Senior Women
Bartłomiej Sobecki miejsce 6 w kategorii Canicross Men
Katarzyna Ziaja miejsce 8 w kategorii 4 dogs-1
Marcin Szlęk miejsce 9 w kategorii 6 dogs-1
Bartłomiej Sobecki miejsce 7 w kategorii Scooter 2 dog-1
Agnieszka Ignaszak miejsce 17 w kategorii Scooter 2 dog-1
Damian Reszka nie ukończył wyścigu w kategorii 8 dogs-1 z powodu problemów technicznych.

Wyniki TUTAJ

W dniach 10-13 listopada w miejscowości Leipa na południowy wschód od Berlina odbyły się Mistrzostwa Europy IFSS w warunkach bezśnieżnych. Zawody rozpoczęły się od dyscyplin indywidualnych, które rozgrywane były na trudniejszej wersji trasy. W trakcie pierwszych dwóch dni odbyła się rywalizacja w bikejoringu oraz scooterze z jednym psem. Już od pierwszego dnia nasi reprezentanci rozdawali karty w kluczowych kategoriach elity. Złoto w bikejoringu mężczyzn (DBM) zdobył Cyprian Świderski notując jednocześnie najlepszy czas Mistrzostw. Podobnie złoto w bikejoringu kobiet wywalczyła Silvia Strandberg (DBW), dla której to już drugi wielki triumf w tym roku. Przypomnijmy, że na przełomie kwietnia i maja nasza reprezentantka zdobyła złoto w tej konkurencji na mistrzostwach świata federacji ICF. Kolejne złoto w elicie wywalczyła Julita Łubianka w DS1W. Cała trójka jest zawodnikami KSPZ Grey. W bikejoringu kobiet mieliśmy jeszcze jedną zawodniczkę na podium, brązowy medal zdobyła Zuzanna Sztonder (SSZ Wataha Północy). W kategorii weteranów, złoto zdobył Igor Tracz (DBMV40), a srebro Magdalena Dura (DBWV50), oboje SKPZ Dolina Noteci Racing team. W piątek i sobotę rywalizowali zawodnicy canicrossu, a sobotę i niedzielę zaprzęgi. W tych ostatnich w kategorii DR4 brąz zdobył Igor Tracz.

Wyniki naszych zawodników:

DBM:
1 Cyprian Świderski
DSQ Radosław Jokiel

DBW: 
1 Silvia Strandberg
3 Zuzanna Sztonder
4 Paulina Frelich
8 Agnieszka Jarecka

DBMV40
1 Igor Tracz
6 Michał Świderski

DBWV50
2 Magdalena Dura
16 Anna Bajer

DS1MM40
8 Artur Kępa

DS1W
1 Julita Łubianka
16 Paulina Kowalczyk

DCM
21 Bartłomiej Wójcik

DCMM50
10 Witold Orcholski

DCW
36 Agata Aleksandra Zaremba
DNF Julia Bala

DR8
12 Łukasz Paczyński
15 Tomasz Pająk

DR6
15 Patrycja Rubin
25 Martyna Paczyńska

DR4
3 Igor Tracz
30 Anna Bajer

DS2

17 Zuzanna Sztonder
27 Zuzanna Pająk

Ostatnią konkurencją Mistrzostw była rozgrana w niedzielę sztafeta mieszana (CC, SC1, BJ) gdzie nasza ekipa w składzie Julita Łubianka, Zuzanna Sztonder, Cyprian Świderski zajęła szóste miejsce. Warto zaznaczyć, że zawody odbywały się w kategorii OPEN, co oznacza, że rywalizujące psy nie podlegały klasyfikacji ze względu na rasę. Jedynym i najistotniejszym warunkiem udziału w rywalizacji były pozytywne wyniki badań weterynaryjnych i dobra kondycja psów. Najszybsze okazały się jak zazwyczaj w tego typu rywalizacji psy w nazewnictwie sportowym określane jako greyster i eurodog, wywodzące się z wyselekcjonowanych ras myśliwskich.

Wyniki TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY