Kontrowersyjna wypowiedź Infantino. “Powinniśmy za nie przepraszać przez kolejne 3000 lat”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gianni Infantino

Gianni Infantino / Fot. PAP/EPA/MOAHAMED MESSARA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Te pełne uprzedzenia moralne kazania to zwykła hipokryzja. My, Europejczycy, wyrządziliśmy przez ostatnie 3000 lat tyle krzywd, że powinniśmy za nie przepraszać przez kolejne 3000 lat, zanim zaczniemy prawić komukolwiek moralne kazania - powiedział na konferencji prasowej w Ar-Rajjan Gianni Infantino, który kieruje FIFA od 2016 roku i jest jedynym kandydatem przed wyborami w 2023.

Zobacz także: Chwile grozy pod Lublinem. Napastnik zaatakował komorników

Infantino zdaje się sugerować, że państwa europejskie nie powinny zwracać uwagę na kontrowersje wokół Mundialu w Katarze, bo w historii dokonywały różnych podobnych działań. Czy tak formułowany relatywizm, rozmywanie zasad, może prowadzić do czegokolwiek dobrego? Wypowiedź szefa FIFA wywołała kontrowersje.

Jego zdaniem FIFA była jedną z nielicznych organizacji, które zatroszczyły się o los pracowników w Katarze.

Która spośród wielkich firm zarabiających miliardy w Katarze zajęła się tą kwestią? Żadna, bo zmiana przepisów wiązałaby się z mniejszym dochodem. My to zrobiliśmy. Dlaczego nikt nie zwraca na to uwagi? – oburzył się.

Wg niego nikt podczas Mundialu w Katarze nie będzie dyskryminowany.

Władze Kataru dały mi gwarancję, że wszyscy są mile widziani. Niezależnie od religii, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Jeśli ktoś mówi co innego, nie jest to opinia tego kraju ani FIFA – powiedział.

Jego zdaniem rozpoczynający się w niedzielę mundial ma potencjał, by być “najlepszym w historii”.

Dziś utożsamiam się z Katarczykami, z Arabami, z Afrykanami. Dziś utożsamiam się z homoseksualistami, niepełnosprawnymi, z pracownikami-imigrantami. Sam jestem synem imigrantów i wiem, co to znaczy być dyskryminowanym i prześladowanym. Jako dziecko byłem dyskryminowany w Szwajcarii, bo byłem rudy i miałem piegi. Byłem Włochem i słabo mówiłem po niemiecku – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY