Rządowy apel ws. węgla. Poproszono władze samorządowe o podpisywanie umów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, apeluje do samorządów o mobilizację i podpisywanie umów w ramach programu dystrybucji węgla w preferencyjnych cenach.
  • Jak przekazał wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, ponad 2 tys. gmin zgłosiło na rządowym portalu zapotrzebowanie na węgiel.
  • Poprosił on władze samorządowe o podpisywanie odpowiednich umów, co przyspieszy procedury dostarczania surowca.
  • Zapewnił on również, że węgla wystarczy na cały okres zimowy.
  • Zobacz także: Musk przestanie kierować swoją firmą? Nieoficjalne informacje

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda poinformował, że do tej pory 2 tys. gmin zarejestrowało się na rządowej stronie cielo.gov.pl. Z częścią samorządów zostały podpisane umowy, dlatego zaapelował on do pozostałych o wypełnienie kwestionariuszy.

Karol Rabenda zauważył, że wypełnianie formalności może być trudne. Stąd w poniedziałek, w ramach wsparcia zorganizowane zostaną spotkania w urzędach wojewódzkich.

Będą przedstawiciele spółek obsługujących dane województwa. Będzie można sprawdzić co jak wypełnić, ale nawet podpisać umowy. Apeluję o mobilizację co do tego, żeby podpisywać te umowy, bo dalej to już jest kwestia techniczna od podpisania umowy do dostarczenia węgla do danej gminy. To jest kwestia dnia bądź kilku dni w zależności od możliwości odbioru czy to z portów, czy z punktów odbioru. Jesteśmy przygotowani pod względem wolumenowym. Węgla, który czeka na to, żeby dotrzeć do gmin, jest wystarczająca ilość

– wyjaśnił wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.

Wiceszef aktywów państwowych dodał, że węgiel nadal jest sprowadzany i odsiewany. Stwierdził, że magazyny są zapełnione, a węgla wystarczy na cały sezon zimowy.

Zgodnie z ustawą, gminy mogą kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Następnie mogą go sprzedawać mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY