Musk przestanie kierować swoją firmą? Nieoficjalne informacje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk / Fot. Twitter

Musk powiedział niedawno, że nie chce być CEO żadnej firmy, czy to Twittera, czy Tesli.
  • James Murdoch, jeden z członków zarządu Tesli, powiedział, że Musk planuje ustąpić ze stanowiska CEO firmy.
  • Zeznawał przed sądem, ale nie ujawnił nazwiska (potencjalnego) następcy.
  • Jak wynika z raportu Reutersa, niektórzy inwestorzy Tesli wyrazili swoje wątpliwości, czy Musk będzie w stanie odpowiednio skupić się na roli CEO Twittera.
  • Zobacz też: Prawie milion na antypodsłuchowy gabinet dla Sasina

James Murdoch, jeden z członków zarządu Tesli, powiedział, że Musk planuje ustąpić ze stanowiska CEO firmy. Zeznawał przed sądem, ale nie ujawnił nazwiska (potencjalnego) następcy. Kiedy został zapytany, czy Musk wybrał CEO dla Tesli, oznajmił, że Musk zdecydował o nazwisku w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jak wynika z raportu Reutersa, niektórzy inwestorzy Tesli wyrazili swoje wątpliwości, czy Musk będzie w stanie odpowiednio skupić się na roli CEO Twittera. Teraz, gdy przejął Twittera, cała jego uwaga została przesunięta w stronę serwisu. Musk kazał nawet niektórym inżynierom Tesli pracować dla Twittera, ale nazwał to zajęciem “tymczasowym” i “po godzinach”.

Inwestorzy wyrazili obawy dotyczące zdolności Muska do wielozadaniowości i tego, czy miliarder bierze na siebie zbyt wiele, by legalnie prowadzić tyle firm, ile prowadzi

– powiedział Murdoch.

CEO

Musk powiedział niedawno, że nie chce być CEO żadnej firmy, czy to Twittera, czy Tesli.

W SpaceX jest naprawdę tak, że jestem odpowiedzialny za inżynierię rakiet, a Tesla za technologię w samochodzie, która sprawia, że odnosi on sukces. Tak więc CEO jest często postrzegany jako nieco skoncentrowany na biznesie, ale w rzeczywistości moja rola jest znacznie bardziej rolą inżyniera rozwijającego technologię i upewniającego się, że rozwijamy przełomowe technologie i że mamy zespół niesamowitych inżynierów, którzy mogą osiągnąć te cele.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

India Today

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY