Saryusz-Wolski alarmuje: “Nowe 3 podatki do budżetu UE”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. YouTube

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski za pośrednictwem Twittera poinformował o trzech nowych podatkach unijnych. Mają one zostać przegłosowane już 23 listopada b.r.
  • Jak poinformował europoseł Jacek-Saryusz-Wolski, Unia Europejska planuje wprowadzić trzy nowe podatki.
  • Będą one dotyczyć danin od systemu ETS, CBAM oraz od korporacji.
  • Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski nawołuje z kolei, aby polskie państwo zastosowało prawo weta.
  • Zobacz także: Zmiany w regule fiskalnej. Sejm przyjął projekt PiS

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski poinformował, że podczas najbliższego posiedzenia Parlamentu Europejskiego, który odbędzie się 23 listopada, zostanie podjęta sprawa trzech nowych podatków od ETS, CBAM i korporacji.

Warto przypomnieć, że system ETS i CBAM (Nowa danina nakładana ma być na produkty importowane na obszar celny Unii Europejskiej, których wytwarzanie wiąże się z wysokimi emisjami) dotyczy opłat od emisji tzw. gazów cieplarnianych m.in. dwutlenku węgla.

Nowe 3 podatki do budżetu UE [od ETS,CBAM i korporacji] tzw zasoby własne na spłatę pożyczonego Funduszu Odbudowy = ok. 17 mld€/rok, z którego nasz zablokowany KPO, będą głosowane w PE w środę 23 XI, a potem przez Radę UE, gdzie PL przysługuje niekwestionowalne prawo WETA

– podaje europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Polityk podkreślił, że Polska posiada prawo weta, które może użyć, gdy te podatki będą zagrażały naszemu bezpieczeństwu finansowemu.

Z kolei wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski zaznaczył, że nasze państwo powinno zablokować wprowadzenie nowych podatków wymyślonych przez Brukselę.

WETO albo ŚMIERĆ – To hasło obrony polskiej suwerenności aktualne jak nigdy. Żadnych nowych podatków dla szantażystów z Brukseli. Polska nie ma najmniejszego interesu w żyrowaniu eurodługu dla eurokratów z Brukseli. Czas wywrócić stolik i przywrócić praworządność w UE! Ani kroku w tył

– stwierdził wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY