Zmiany w regule fiskalnej. Sejm przyjął projekt PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm

Warszawa, 23.02.2022. Posłowie na sali obrad w pierwszym dniu posiedzenia Sejmu w Warszawie, 23 bm. Posłowie mają zająć się m.in. projektem o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich na lata 2021-2027. / fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ustawa pozwalająca wyłączyć część wydatków w 2022 r. z reguły wydatkowej została przyjęta przez sejm. Konfederacja i Polska 2050 złożyły wniosek o odrzucenie projektu, lecz spotkał się on z sprzeciwem posłów.

Sejm podczas ostatniego posiedzenia przyjął ustawę pozwalająca wyłączyć część wydatków w 2022 r. z reguły wydatkowej.

W tym roku stabilizująca reguła wydatkowa nie będzie już ograniczała dodatkowych wydatków państwa na wsparcie podmiotów dotkniętych kryzysem energetycznym lub zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego, wsparciem świadczeniobiorców (emerytów i rencistów) czy finansowaniem sił zbrojnych.

Poluzowana stabilizująca reguła wydatkowa miała na celu ograniczenie zadłużania Polski, bo każdy dodatkowy wydatek minister finansów musiał równoważyć dochodem. Reguła nie pozwalała na nadmierne wydawanie pieniędzy przez rząd.

Za ustawą wraz z poprawkami zagłosowało 229 posłów, 214 było przeciw, 1 się wstrzymał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY