20 listopada w Warszawie przejdzie Orszak Chrystusa Króla

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie / Fot. Wikipedia Commons

20 listopada obchodzona jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W Warszawie będzie miał tego dnia miejsce Orszak Chrystusa Króla.
  • Całość rozpocznie Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela (przy ul. Świętojańskiej 8) o g. 12:30.
  • Pod Kolumną Zygmunta dojdzie do ponowienia Aktu Intronizacji.
  • Orszak wyruszy sprzed Archikatedry Warszawskiej do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Zobacz też: Prezydent Duda: Sojusz Północnoatlantycki jest w stanie gotowości

20 listopada, to jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzona jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W Warszawie będzie miał tego dnia miejsce Orszak Chrystusa Króla.

Orszak Chrystusa Króla. Z Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Kapłani i wierni zorganizują w Warszawie 20 listopada w niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Orszak Chrystusa Króla.

Całość rozpocznie Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela (przy ul. Świętojańskiej 8) o g. 12:30. Od 13:30 do 14:00 nastąpi przejście procesyjne sprzed Archikatedry Warszawskiej Starym Rynkiem, ul. Jezuicką oraz ul. Kanonia na plac Zamkowy.

Tam pod Kolumną Zygmunta odbędzie się przywitanie uczestników procesji przez Biskupa przewodzącego. Po modlitwach wstępnych dojdzie do ponowienia Aktu Intronizacji.

Orszak wyruszy w dalszą drogę o godzinie 14:15, by przejść schodami przy Pałacu pod Blachą w stronę ulicy Grodzkiej, następnie przez Most Śląsko Dąbrowski do Katedry św. Floriana. Nastąpi modlitwa na placu przed Katedrą oraz przegrupowanie przed kontynuacją ulicami warszawskiej Pragi.

Orszak Chrystusa Króla. Do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego

Dalej Orszak Chrystusa Króla przejdzie ulicami: Floriańską, Jagiellońską, Okrzei, Ząbkowską i Kawęczyńską do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Wejście do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego nastąpi między godziną 15:15 a 15:30.

Tam – według grafiki – trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Strona internetowa Intronizacja.pl pisze, że odmówiona zostanie:

Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniami dla Chrystusa Króla przed Najświętszym Sakramentem oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpocznie się Msza święta w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego o g. 16:00.

Partnerem organizacyjnym jest Centrum Życia i Rodziny. Jego prezes Paweł Ozdoba napisał:

W kontekście wydarzeń na granicy polsko – ukraińskiej, módlmy się o pokój.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Intornizacja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY