Wizyta rosyjskiego ambasadora w polskim MSZ. Rau przekazał notę ws. incydentu w Przewodowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jasina

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych celem złożenia wyjaśnień i wysłuchania polskiego stanowiska w związku z eksplozją rakiety produkcji rosyjskiej we wsi Przewodów. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina zdradził, jak wyglądało spotkanie.
  • Przed północą w siedzibie polskiego ministerstwa spraw zagranicznych zjawił się rosyjski ambasador Siergiej Andriejew.
  • Minister Zbigniew Rau przekazał dyplomacie notę ws. incydentu we wsi Przewodów.
  • Zdaniem rzecznika MSZ Łukasza Jasiny rosyjski ambasador został przyjęty beż żadnej wymiany grzeczności.
  • Zobacz także: Polska dyplomatka zatrzymana przez rosyjskie służby

Wcześniej, we wtorek, Łukasz Jasina wydał komunikat głoszący, że w dniu 15 listopada 2022 r. zaobserwowano wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej; o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Wybuchy na Lubelszczyźnie. Internet huczy od komentarzy

Wizyta rosyjskiego ambasadora w siedzibie MSZ

Jak powiedział dla TVP Info rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Łukasz Jasina, przekazał, że rosyjski ambasador stawił się około północy, a spotkanie trwało zaledwie cztery minut, odbyło się bez wymiany grzeczności. 

Został przyjęty, ale bez żadnej wymiany grzeczności, bez podania ręki, przez ministra Zbigniewa Raua i towarzyszącą mu delegację. Panu ambasadorowi została odczytana nasza nota dyplomatyczna, która jest podobna do komunikatu, który publikowaliśmy. Ambasador przyjął stanowisko i opuścił MSZ

– przekazał rzecznik resortu dyplomacji Łukasz Jasina.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY