Polityk wyrzucony z Ruchu Narodowego. Wydał oświadczenie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Korwin-Mikke, Czesław Kwaśniak, Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak

Janusz Korwin-Mikke, Czesław Kwaśniak, Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak / Fot. Twitter

Czesław Kwaśniak został wykluczony z Ruchu Narodowego. We wtorkowy wieczór wysłał do lokalnych mediów swoje oświadczenie w tej sprawie.
  • Napisał, że przyczyną wykluczenia było jego uczestnictwo w Zaduszkach Witosowych.
  • W oświadczeniu nazwał Piłsudskiego “jedną z najwybitniejszych postaci nowożytnej Polski”.
  • Stawia go w tym kontekście obok Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.
  • Zobacz też: Dziś wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej

Czesław Kwaśniak został wykluczony z Ruchu Narodowego. We wtorkowy wieczór wysłał do lokalnych mediów swoje oświadczenie w tej sprawie. Napisał, że przyczyną dymisji było jego uczestnictwo w Zaduszkach Witosowych.

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację o odwołaniu mnie z grona członków Ruchu Narodowego. Poinformowano mnie, że powodem niniejszej decyzji jest mój udział, (jako przedstawiciela NSZZ Solidarność) w patriotycznym wydarzeniu organizowanym od przeszło 30 lat w Wierzchosławicach.

W dalszej części oświadczenia Czesław Kwaśniak nazywa Józefa Piłsudskiego “jedną z najwybitniejszych postaci nowożytnej Polski”. Stawia go w tym kontekście obok Romana Dmowskiego i Wicentego Witosa. O tym ostatnim pisze:

Uważam, że jest postacią, która jak wyżej wymieniona dwójka MUSI łączyć a nie dzielić, szczególnie w tak trudnym dla Polski jak teraz okresie, gdy zagrożenie zza naszej wschodniej granicy stało się jak nigdy realne. Wincenty Witos jest też naszym lokalnym bohaterem. Bohaterem Ziemi Tarnowskiej. Urodzony w naszym powiecie, działający na rzecz zwykłych ludzi, aż do samej śmierci lokalny patriota.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bochnianin, Tygodnik Przegląd, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY