Rosjanie ostrzelali Kijów. Rakieta trafiła w budynek mieszkalny [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W całej Ukrainie ogłoszono we wtorek alarm lotniczy. W Kijowie trafione zostały dwa budynki mieszkalne - powiadomił mer Witalij Kliczko, rosyjska rakieta trafiła również w blok wielopiętrowy. Media informują o wybuchach w szeregu regionów, m.in. w obwodach rówieńskim i lwowskim na zachodzie kraju.
  • We wtorek Rosjanie ostrzelali Kijów, trafiając rakietami w budynki mieszkalne.
  • Zdaniem szefa gabinetu prezydenta Ukrainy Andrija Jermaka, była to reakcja na wystąpienie Wołodymyra Zełeńskiego podczas G20.
  • W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z wybuchu oraz wyrządzonych szkód.
  • Zobacz także: Ambasador Liwne: Polska zagłosowała przeciwko Izraelowi

Atak na stolicę. W dzielnicy peczerskiej są trafienia, według wstępnych informacji, w dwa budynki mieszkalne

– poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko.

O odgłosach dwóch wybuchów w Kijowie informowała wcześniej agencja Reutera, a także szereg miejscowych kanałów na Telegramie. Wcześniej na całym terytorium kraju – poza okupowanym Krymem – ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Czytaj więcej: Nowy członek Konfederacji. Tyszka dołącza do partii KORWiN

Prawdziwe intencje Rosjan?

Szef gabinetu prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak, nazwał trwający atak rakietowy odpowiedzią Rosji na wystąpienie Wołodymyra Zełeńskiego na szczycie G20.

Rosja odpowiedziała na mocne przemówienie Wołodymyra Zełeńskiego nowym atakiem rakietowym. Czy ktoś naprawdę poważnie uważa, że Kreml chce pokoju? Kreml chce posłuchu. Ale w ostatecznym rozrachunku terroryści zawsze przegrywają

– stwierdził Andrij Jermak.

Wcześniej we wtorek Witalij Kim, szef władz obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy, powiadomił o masowym wystrzeleniu pocisków rakietowych z terytorium Rosji.

Media i sieci społecznościowe poinformowały m.in. o rakietach, które przelatywały nad terytorium obwodów połtawskiego i czerkaskiego. W obwodzie odeskim uruchomiono zasoby obrony powietrznej. Pojawiła się informacja o wybuchu w obwodzie zaporoskim. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY