Ambasador Liwne: Polska zagłosowała przeciwko Izraelowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ja’akow Liwne

Ja’akow Liwne / Fot. PAP/Michał Zieliński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska głosowała w ONZ przeciwko Izraelowi, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie - napisał Ja’akow Liwne.
  • Chodzi o palestyńską rezolucję, w której domaga się pilnej opinii ws. “przedłużającej się okupacji terytorium palestyńskiego”.
  • Rezolucję poparło 98 krajów, 52 się wstrzymało, a 17 głosowało przeciw.
  • MSZ Palestyny oznajmił, że to “otworzy nową erę dla pociągnięcia Izraela do odpowiedzialności za jego zbrodnie wojenne”.
  • Zobacz też: Bloomberg: Rosjanie sprawdzają schrony bombowe z czasów sowieckich

Komitet Specjalny ds. Dekolonizacji ONZ przyjął projekt palestyńskiej rezolucji, w której domaga się pilnej opinii doradczej Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) “w sprawie przedłużającej się okupacji, osadnictwa i aneksji terytorium palestyńskiego” przez naruszający prawo Palestyńczyków do samostanowienia Izrael.

Rezolucję poparło 98 krajów, 52 się wstrzymało, a 17 głosowało przeciw. Minister Spraw Zagranicznych Palestyny Rijad al-Maliki powiedział, że to “otworzy nową erę dla pociągnięcia Izraela do odpowiedzialności za jego zbrodnie wojenne”.

Z kolei Gilad Erdan, ambasador Izraela w ONZ stwierdził, że “Palestyńczycy niweczą wszelkie szanse na pojednanie. (…) odrzucili wszystkie inicjatywy pokojowe, a teraz angażują w to zewnętrzne podmioty twierdząc, że konflikt nie został rozwiązany”.

Polska

Polska głosowała za rezolucją. Ambasador Izraela w Warszawie Ja’akow Liwne skomentował ów fakt na Twitterze, pisząc:

Polska głosowała w ONZ przeciwko Izraelowi, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie. Poparcie tej antyizraelskiej rezolucji jest bardzo rozczarowującą decyzją polskiego MSZ podjętą w Narodowe Święto Niepodległości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY