Spotkanie ministrów obrony w Brukseli. Politycy debatują nad misja szkoleniową dla Ukraińców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ćwiczenia NATO w Polsce

Szef MON Mariusz Błaszczak podczas ćwiczeń Niedźwiedź-22 / Fot. PAP/Darek Delmanowicz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

W Brukseli organizowane jest we wtorek spotkanie ministrów obrony państw Unii Europejskiej. Polskę reprezentuje wicepremier, szef ministerstwa obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
  • We wtorek w Brukseli odbywa się spotkanie ministrów obrony krajów Unii Europejskiej.
  • Omawiać będą oni szczegóły misji szkoleniowej dla Ukraińskich żołnierzy.
  • Wcześniej ten pomysł został zaaprobowany przez wszystkich ministrów spraw zagranicznych.
  • Instruktorzy mają wyszkolić 15 tys. ukraińskich żołnierzy. a samo szkolenie ma rozpocząć się wraz z końcem miesiąca.
  • Zobacz także: Dr Sadłowski: Kreml potrzebuje radykałów [NASZ WYWIAD]

Głównym tematem rozmów będzie sytuacja bezpieczeństwa w Europie oraz wsparcie dla Ukrainy w walce z rosyjską inwazją. Politycy mają rozmawiać m.in. o szczegółach unijnej misji szkoleniowej dla ukraińskich żołnierzy.

W poniedziałek szefowie ministerstw spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej formalnie zaakceptowali wysłanie misji. Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau, powiedział że znaczącą rolę w tym przedsięwzięciu odegra Polska.

Gdy chodzi o misję, to udało nam się stworzyć formułę prawną jej funkcjonowania. Teraz wiemy na pewno, że misja będzie funkcjonować w Polsce, a także w Niemczech i w każdym innym kraju, który weźmie na siebie taką odpowiedzialność. Jeśli nie weźmie, to wtedy my będziemy gościć instruktorów z tych krajów, które nie zdecydują się otworzyć takich misji. Oczywiście będziemy szkolić naszych ukraińskich gości polskimi siłami i siłami innych państw unijnych

– stwierdził minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

W ramach unijnej misji instruktorzy mają wyszkolić 15 tys. ukraińskich żołnierzy. Szkolenie ma rozpocząć się wraz z końcem miesiąca.

Chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu zgłosiło już około 20 krajów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY