Putin traci przyjaciół. Kucharz zamierza założyć własny ruch polityczny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jewgienij Prigożyn

Jewgienij Prigożyn / Fot. Twitter

Kucharz Władimira Putina i zarazem rosyjski biznesmen Jewgienij Prigożyn zamierza postawić się przyjacielowi. Chciałby on zbudować własny ruch polityczny, krytykując obecne elity oraz stawiając na patriotyzm i etatyzm. W przeszłości Jewgienij miał uczestniczyć w tworzeniu prywatnej armii tzw. grupy Wagnera.
  • Jak zauważył portal Meduza, postać osobistego kucharza Władimira Putina zaczyna być coraz częściej pokazywana w mediach.
  • Zdaniem źródeł z Kremla Jewgienij Prigożyn zamierza utworzyć własny konserwatywny ruch, a następnie przekształcić go w partię polityczną.
  • Wśród głoszonych przez Prigożyna haseł znajdują się odwołania do patriotyzmu, etatyzmu, a także krytyka obecnych elit.
  • Zobacz także: Potężny cios w Putina. Osobisty spowiednik nawołuje do zakończenia wojny

Jak podaje portal Meduza w ostatnich miesiącach Jewgienij Prigożyn coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej, słychać też jego wypowiedzi skierowane przeciwko rosyjskim elitom. Zdaniem źródeł zbliżonych do Kremla, które mają znać Prigożyna, stwierdzili że antyelitarna retoryka nie jest przypadkowa. Według nich myśli on o utworzeniu konserwatywnego ruchu, który następnie może przekształcić się w partię polityczną.

Czytaj więcej: Dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie: Obecnie polskość na Ukrainie jest wręcz ubóstwiana

Prigożyn odważnie krytykuje rosyjskie elity

Zdaniem źródeł, ruch ten ma przedstawiać wartości patriotyczne oraz etatyzm. Nastawiony ma być również na krytykę rosyjskich urzędników i biznesmenów. Według pozyskanych informacji, osobisty kucharz Władimira Putina, stwierdził, że chce niezależności, przyglądając się działaniom grup opozycyjnych wspierających Aleksieja Nawalnego.

Prigożyn planuje wykorzystywać retorykę antyelitarną i rewanżystowską: będzie kultywowane poczucie zemsty za klęski wojenne

– podkreślił portal Meduza.

Źródła serwisu utrzymują, że po rozpoczęciu pełnowymiarowej napaści Rosji na Ukrainę Prigożyn jest w stałym kontakcie z Władimirem Putinem. Nie wiedzą jednak, czy biznesmen omawiał z prezydentem plany swojej politycznej kariery.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY