Dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie: Obecnie polskość na Ukrainie jest wręcz ubóstwiana

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Instytut Polski w Kijowie, finansowana z podatków polska placówka kulturalna w stolicy Ukrainy, posiada teraz nową i większą siedzibę.
  • Została otwarta w poniedziałek w dzielnicy Padół.
  • Dyrektor Instytutu Polskiego, Robert Czyżewski, oznajmił, iż działalność kulturalna na Ukrainie ze strony Polski jest kontynuowana mimo trwającej wojny.
  • “Obecnie polskość jest na Ukrainie – użyję tu mocnego wyrażenia – wręcz ubóstwiana” – powiedział.
  • Zobacz też: Polska planuje bazę przyjęć dla nowej fali uchodźców z Ukrainy

Instytut Polski w Kijowie, finansowana z podatków polska placówka kulturalna w stolicy Ukrainy, posiada nową i większą siedzibę. Została otwarta w poniedziałek w dzielnicy Padół. Z tej okazji do Instytutu napisał list prezydent Duda.

Dyrektor Instytutu Polskiego, Robert Czyżewski, powiedział, że działalność kulturalna na Ukrainie ze strony Polski jest kontynuowana mimo trwającej wojny.

W sytuacji, kiedy przedstawicielstwa dyplomatyczne różnych krajów, które wyjechały w związku z wojną, nie wróciły dotąd na Ukrainę, to, że Polska nie tylko jest tu obecna, ale zwiększa czterokrotnie powierzchnię jednego ze swoich obiektów, jest pewną demonstracją. Jest to bardzo wyraźny sygnał.

Polskość na Ukrainie

Czyżewski dodał:

Obecnie polskość jest na Ukrainie – użyję tu mocnego wyrażenia – wręcz ubóstwiana.

Instytut Polski w Kijowie funkcjonuje od 1998 roku. Organizuje coroczne Dni Kina Polskiego, a także przyznaje na Ukrainie nagrodę literacką im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gość

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY