Polska planuje bazę przyjęć dla nowej fali uchodźców z Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska przygotowuje bazę przyjęć dla ukraińskich uchodźców, a także ma już 100 000 miejsc, aby poradzić sobie z ewentualną drugą falą uchodźców tej zimy.

Rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę energetyczną i wodną oraz nadchodzące mrozy wywołały myśli, że tej zimy Ukraińcy mogą uciekać na zachód. W Polsce przebywa już około 1,3 mln ukraińskich uchodźców.

Minister Paweł Szefernaker (wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców), minister Agnieszka Ścigaj (minister integracji społecznej), samorządowcy regionalni i lokalni będą przygotowywać bazę recepcyjną dla potencjalnej fali uchodźców w związku z nadchodzącą zimą – powiedział w poniedziałek rano w RMF FM wiceminister spraw wewnętrznych Bartosz Grodecki.

Prowadzimy też rozmowy z rządem ukraińskim, będziemy pomagać również na miejscu.

W ramach tej pomocy powiedział, że Polska utworzy na Ukrainie miasteczka kontenerowe, które będą wyposażone w ogrzewanie i generatory prądu.

Odnosząc się do tej samej kwestii Agnieszka Ścigaj powiedziała w poniedziałek, że w tej chwili jest odprawa z regionami i sprawdzane są wszystkie miejsca zbiorowego zakwaterowania i punkty przyjęcia, “które już się sprawdziły”. Poinformowała, że rzeczy te zostały opracowane, procedury przygotowane i wszystko jest gotowe. Dodała, że nikt nie zostanie pozostawiony na ulicy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Opole, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY