Wielka Brytania: Wielu polskich pracowników kluczowych chce wrócić. Jeden z powodów może zaskoczyć

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Londyn

Londyn / Fot. Flickr

Jedna trzecia badanych polskich pracowników kluczowych planuje opuścić lub jest niezdecydowana co do pozostania w Wielkiej Brytanii.
  • W sumie 28 procent badanych uważało, że było dyskryminowanych w miejscu pracy.
  • Jako powód podano również niebezpieczne warunki pracy, niskie wynagrodzenie i niepewność zatrudnienia.
  • Obecnie uważa się, że liczba Polaków w Wielkiej Brytanii to ok. 700 tys.
  • Zobacz też: Szwecja: Awaria elektrowni atomowej

Jedna trzecia badanych polskich pracowników kluczowych planuje opuścić lub jest niezdecydowana co do pozostania w Wielkiej Brytanii z powodu takich czynników jak dyskryminacja w pracy i poczucie bycia niemile widzianym po Brexicie – wykazało badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców.

Według badania, jako powód podano również niebezpieczne warunki pracy, niskie wynagrodzenie i niepewność zatrudnienia. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Middlesex University, University of Glasgow i University of Sheffield.

Przebadali oni 1105 polskich pracowników zasadniczych i przeprowadzili wywiady z 40 respondentami, którzy pracują w takich branżach jak usługi medyczne, transport, edukacja i opieka nad dziećmi, usługi komunalne i produkcja towarów.

Dyskryminacja?

W sumie 28 procent uważało, że było dyskryminowanych w miejscu pracy, przy czym polscy pracownicy “służby zdrowia i opieki społecznej” twierdzili, że byli traktowani nierówno w porównaniu z innymi migrantami. Ponad połowa respondentów (55 procent) stwierdziła, że ich samopoczucie psychiczne pogorszyło się znacząco (31 procent) lub nieco (24 procent) w czasie “pandemii”, a 40,2 procent badanych polskich pracowników kluczowych odczuło niż finansowy.

W 2016 r. i na początku 2017 r., czyli przed referendum w sprawie Brexitu i zaraz po nim, w Wielkiej Brytanii mieszkało około miliona Polaków, ale obecnie uważa się, że liczba ta jest bliższa 700 tys.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY