Niemiecka KFC przeprasza za promocję upamiętniającą “noc kryształową”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
KFC

KFC / Fot. Twitter

Promocja została stworzona przez firmę za pomocą automatycznego tworzenia treści, która łączy się z kalendarzem obchodów świąt narodowych, rocznic.
  • Sieć fast foodów przypadkowo wysłała powiadomienie push z promocją upamiętniającą nazistowskie ataki znane jako Kristallnacht.
  • Klienci sieci otrzymali w środę powiadomienie zachęcające ich do “poczęstowania się” kurczakiem i serem w rocznicę zamieszek.
  • W formalnym komentarzu niemiecki oddział KFC wyjaśnił, że używa półautomatycznego procesu tworzenia treści powiązanego z kalendarzami, które obejmują rocznice wydarzeń związanych z krajem.
  • Zobacz też: Wielka Brytania: Wielu polskich pracowników kluczowych chce wrócić. Jeden z powodów może zaskoczyć

Niemiecki oddział KFC wydał przeprosiny po tym, jak sieć fast foodów przypadkowo wysłała powiadomienie push do użytkowników swojej aplikacji z promocją upamiętniającą nazistowskie ataki znane jako Kristallnacht.

Noc kryształowa miała miejsce z 9 na 10 listopada 1938 roku w Niemczech. Została zainicjowana przez władze państwowe. Wówczas niemieccy naziści niszczyli sklepy i domy oraz krzywdzili ludzi. W wyniku tych działań śmierć poniosło 91 osób pochodzenia żydowskiego. Spalono 171 synagog, a także zniszczono 171 domów i ponad 7 tys. sklepów. Nie oszczędzono nawet cmentarzy.

Klienci sieci otrzymali w środę powiadomienie zachęcające ich do “poczęstowania się” kurczakiem i serem w rocznicę zamieszek. W powiadomieniu, wysłanym o godzinie 13:00 czasu lokalnego, można było przeczytać:

Upamiętnienie nocy pogromów w Rzeszy. Zapraszamy do dodania więcej delikatnego sera do chrupiącego kurczaka. Teraz w KFCheese!

Wyjaśnienie

Nieco ponad godzinę później wysłano powiadomienie uzupełniające, przepraszając za błąd.

Z powodu błędu w naszym systemie, wysłaliśmy nieprawidłową i nieodpowiednią wiadomość za pośrednictwem naszej aplikacji. Bardzo nam przykro, natychmiast sprawdzimy nasze wewnętrzne procesy, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Prosimy o wybaczenie tego błędu. Team KFC.

W formalnym komentarzu niemiecki oddział KFC wyjaśnił, że używa półautomatycznego procesu tworzenia treści powiązanego z kalendarzami, które obejmują rocznice wydarzeń związanych z krajem.

W tym przypadku nasz wewnętrzny proces przeglądu nie był prawidłowo przestrzegany, co spowodowało udostępnienie niezatwierdzonego powiadomienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News, Twitter, Interia, Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY