Kita: Trump jest obwiniany również na prawicy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Trump od początku jest krytykowany przez część Republikanów, którzy uważają go za taką narośl" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Zobacz także: Turcy wściekli na USA. “Nie możemy tolerować zdrad”

Wyniki wyborów w USA

“Te wybory pokazały bardzo głęboką polaryzację w Stanach Zjednoczonych. W systemie dwupartyjnym, niezależnie od problemów gospodarczych i braku popularności prezydenta Bidena, to napięcie jest tak silne, że demokraci są i tak gotowi głosować na swoich kandydatów. Wybory, które miały przynieść dużą zmianę, przynoszą ledwie korektę. Te wybory pokazują, że coraz częściej ludzie patrzą na drugą partię jako ekstremum, dochodzą podziały rasowe i podziały między płciami, na co miał wpływ temat aborcji – kobiety głosują na Demokratów” – mówił Kita.

Krytyka Trumpa

“Trump jest obwiniany również na prawicy. Przegrał w 2018, przegrał wybory prezydencie i teraz kolejne mid termy. Promowane jest przestawienie się na DeSantisa. Trump od początku jest krytykowany przez część Republikanów, którzy uważają go za taką narośl. Dochodzi kwestia, że Trump oczekuje od swoich kandydatów powtarzania, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Opiera na tym swoją retorykę, większość społeczeństwa w to nie wierzy i ta narracja odpycha wyborców” – wskazywał publicysta.

DeSantis gwiazdą Republikanów

“Ron DeSantis odniósł w tych wyborach duży sukces, ponieważ Floryda przez lata była tzw. swing state, stanem, który przechodził z rąk do rąk. Po czterech latach rządów uzyskał 20 procentową przewagę, co się rzadko zdarza. DeSantis miał dobre wyniki gospodarcze, nawet w czasie pandemii, sprzeciwiał się imigracji, robił wrażenie kogoś bardzo profesjonalnego i kompetentnego w zarządzaniu instytucjami publicznymi” – podkreślał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY