Facebook uruchamia nowe narzędzia do “walki z dezinformacją klimatyczną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg / Fot. Flickr

Narzędzia będą promować "autorytatywne informacje o klimacie" i "sprawdzać fakty".

Największa na świecie sieć społecznościowa, Facebook, ogłosiła plany zwiększenia wyniesienia “autorytatywnych informacji klimatycznych” i rozszerzenia “sprawdzania faktyczności” treści, które może uznać za “dezinformację klimatyczną”.

Facebook rozszerzy swoje narzędzia, zwiększając dostępność “Climate Science Center” (strony, która zawiera “rzeczowe zasoby z wiodących światowych organizacji klimatycznych i działań, które ludzie mogą podjąć w swoim codziennym życiu, aby walczyć ze zmianami klimatu”) do 165 krajów i rozszerzając swoje “Climate Inform Labels” (etykiety, które są dodawane do wpisów na Facebooku i łączą się z wpisami z Climate Science Center).

Zielona propaganda?

Gigant uruchomił również “Climate Science Literacy Initiative”, która będzie prowadzić reklamy przedstawiające “pięć najczęstszych technik używanych do błędnego przedstawiania zmian klimatu”. Aby zwiększyć “autorytatywne informacje o klimacie”, Facebook testuje nową funkcję “Climate Pledges” w grupach i zobowiązał się do wzmocnienia głosów “zaufanych organizacji w przestrzeni klimatycznej.”

Nowa funkcja Climate Pledges została opracowana z wkładem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Facebook ściśle współpracuje z kilkoma grupami zajmującymi się “zmianami klimatu”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY