Xi Jinping przygotowuje się do wojny. Ostrzegał chińską armię o nadchodzącym zagrożeniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Xi Jinping

Prezydent Chin Xi Jinping / fot. youtube/CGTN

Prezydent Chin Xi Jinping w ostatnim przemówieniu do Armii Ludowej mówił o niestabilnej i niepewnej sytuacji i narastających napięciach na Tajwanie.
  • Prezydent Chin Xi Jinping odwiedził ostatnio żołnierzy z Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.
  • Przekazał swoim żołnierzom, aby skupili się na przygotowaniach do wojny.
  • Zauważył, że sytuacja wokół Tajwanu stała się niestabilna i zagrażająca bezpieczeństwu.
  • Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ma spotkać się w przyszłym tygodniu z chińskim przywódcą.
  • Zobacz także: Szalone pomysły Spurek. Chce likwidacji barów mlecznych i zakazu mięsa

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping powiedział swoim żołnierzom z Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, aby ci skupili całe swoje siły na przygotowaniach do wojny. Zdjęcia Xi, który niedawno zdobył trzecią kadencję jako przywódca partii, był widziany w wojskowym mundurze podczas wizyty w centrum dowodzenia, znalazły się w środę na pierwszej stronie People’s Daily.

Xi powiedział, że armia musi wszechstronnie wzmocnić szkolenie wojskowe w ramach przygotowań do wojny. Na niedawnym zjeździe partyjnym ostrzegał również o “niebezpiecznych burzach”, które gromadzą się na horyzoncie.

Skupcie całą swoją energię na walce, ciężko pracujcie nad walką i poprawcie swoją zdolność do wygrywania

– powiedział przywódca Chin Xi Jinping.

Odniósł się również do bezpieczeństwa, które znajduje się obecnie w niestabilnej i niepewnej sytuacji. Podkreślił także, że armia musi zdecydowanie bronić suwerenności narodowej oraz bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj więcej: Biden o sytuacji na Ukrainie. “Negocjacje pokojowe leżą po stronie Kijowa”

USA zapewnia o wsparciu dla Tajwanu

Joe Biden wielokrotnie obiecywał, że Stany Zjednoczone będą bronić Tajwanu, jeśli zostanie zaatakowany. Po tym, jak przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, odwiedziła Tajwan w sierpniu, Armia Ludowo-Wyzwoleńcza przeniosła kilka okrętów wojennych i samolotów w pobliże linii środkowej, nieoficjalnej granicy między Chinami, a Tajwanem w Cieśninie Tajwańskiej.

Xi w ostatnich miesiącach używał coraz bardziej agresywnych tonów, aby nakłonić swoje kadry do walki i wzmocnienia ducha walki w obronie interesów narodowych we wrogim środowisku politycznym.

W tym tygodniu rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych skrytykował wizytę brytyjskiego ministra handlu Grega Handsa na Tajwanie i powiedział rządowi brytyjskiemu, aby przestał wysyłać złe sygnały do ​​sił separatystycznych o niepodległość Tajwanu.

Jak podaje Lisa Abramowicz, prezydent USA Joe Biden planuje spotkać się w przyszłym tygodniu ze swoim chińskim odpowiednikiem, aby poznać ogólny zarys bezpieczeństwa i chińskiego interesu narodowego.

Biden planuje spotkać się z Xi w przyszłym tygodniu. Biden mówi, że chce określić, jakie są czerwone linie, by zrozumieć, co jego zdaniem leży w krytycznym interesie narodowym Chin, co jest krytycznym interesem Stanów Zjednoczonych

– czytamy we wpisie Lisy Abramowicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

theguardian.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY