“Tydzień Patriotyczny” na Wawelu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamek Królewski w Krakowie

Zamek Królewski w Krakowie / Fot. PAP/Łukasz Gągulski. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Na Wawelu obecna jest edukacja, wypoczynek, ale również krwiodawstwo. Wielu oddało krew dla Polski, więc ma to również cechę symboliczną.
  • We wtorek 8 listopada rozpoczął się na Zamku Królewskim w Krakowie “Tydzień Patriotyczny”.
  • Trwające do niedzieli wydarzenie to między innymi specjalna interaktywna strefa patriotyczna oraz gra terenowa po zamkowych ekspozycjach.
  • Przygotowano przestrzeń, w której najmłodszych odbiorców sztuki i kultury uczy się “współczesnych postaw patriotycznych”.
  • Zobacz też: Kazachstan chce zwiększyć dostawy ropy do UE. Wybrana trasa omija Rosję

We wtorek 8 listopada rozpoczął się na Zamku Królewskim w Krakowie “Tydzień Patriotyczny”. Trwające do niedzieli wydarzenie to między innymi specjalna interaktywna strefa patriotyczna oraz gra terenowa po zamkowych ekspozycjach.

Marta Graczyńska, pełnomocniczka dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu ds. działalności edukacyjnej, wypowiedziała się w ten sposób:

Wszyscy myślą: 11 listopada, a my chcemy – cały tydzień. Cały tydzień cieszyć się i przypominać o tej dacie. Że to nie jest tylko jeden dzień, ale tak naprawdę 12 miesięcy, w których powinniśmy pamiętać o odzyskaniu niepodległości, byciu niepodległym, kształtować w sobie dobry, odpowiedzialny patriotyzm, pamiętać o dziedzictwie narodowym i kulturowym, pamiętać o małych społecznościach. To jest tak naprawdę robota na co dzień, a nie od święta.

Przygotowano przestrzeń, w której najmłodszych odbiorców sztuki i kultury uczy się “współczesnych postaw patriotycznych”.

Krew

Na Wawelu obecna jest edukacja, wypoczynek, ale również krwiodawstwo. Wielu oddało krew dla Polski, więc ma to również cechę symboliczną.

To jedna z dostępnych dziś form, by wykazać się bohaterstwem w tym szczególnym czasie

– stwierdzają organizatorzy wydarzenia. “Krwiobus” zaparkował we wtorek na dziedzińcu zewnętrznym Wawelu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY